16-latek dotkliwie pobity i okradziony przez młodocianych bandytów. Przerażająca brutalność

i

Autor: Małopolska Policja Sprawcy bili ofiarę po twarzy i złamali mu zęby.

Przerażająca brutalność

16-latek dotkliwie pobity i okradziony przez młodocianych bandytów

2022-12-06 7:49

W Parku Kingi w Wieliczce 16-latek został dotkliwie pobity i okradziony przez młodocianych bandytów, w podobnym do siebie wieku. Sprawcy uderzali go i kopali po ciele, doprowadzając między innymi do skrzywienia przegrody nosowej oraz złamania zębów. Chuligani zostali zatrzymani przez policję. O ich losie zdecyduje wydział rodzinny i nieletnich sądu w Wieliczce.

Rozbój w Wieliczce. 16-latek pobity i okradziony z portfela

Policjanci poinformowali o bulwersującym rozboju, do którego doszło pod koniec listopada w Parku Kingi w Wieliczce. Ofiarą przestępstwa był 16-letni chłopak. Sprawcy działali z niezwykłą brutalnością, uderzając i kopiąc pokrzywdzonego po całym ciele. Otrzymał on między innymi ciosy w twarz, przez co doznał skrzywienia przegrody nosowej oraz ma złamane zęby. Dodatkowo 16-latek stracił portfel z całą zawartością, zabrany mu przez bezwzględnych chuliganów.

Po zdarzeniu bandyci oddalili się w kierunku centrum Wieliczki. Kryminalni natychmiast udali się we wskazany rejon, a już po kilku minutach wpadli na trop podejrzanych.

Nastoletni bandyci zatrzymani. Zajmie się nimi sąd

Sprawcami rozboju okazali się dwaj młodzi mieszkańcy gminy Wieliczka w wieku 15 i 16 lat. Obaj usłyszeli już zarzut dokonania rozboju, za który grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. W tym przypadku problemem jest jednak młody wiek sprawców, dlatego o ich dalszym losie zadecyduje wydział rodzinny i nieletnich, a nie wydział karny wielickiego sądu.  

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych
Nasi Partnerzy polecają