2100% normy! Powietrze jak w CZARNOBYLU, dramatyczny poziom SMOGU [DANE]

2019-12-12 19:30
2100% normy! Powietrze jak w CZARNOBYLU, dramatyczny poziom SMOGU
Autor: Pixabay

Koszmarna jakość powietrza w Małopolsce. Smog dosłownie zalał miejscowości w całym regionie. Mrozy, brak wiatru i niska emisja sprawiły, że na południu Polski nie ma czym oddychać, a mieszkańcy oddychają skażonym powietrzem.

Smog w Małopolsce 12.12.2019

W czwartek, 12 grudnia jakość powietrza w całej Małopolsce jest dramatyczna. Najgorzej jest w miejscowościach w pobliżu Krakowa, gdzie poziom niskiej emisji i zanieczyszczeń jest największy. Około godziny 19 w Skale (pow. krakowski) zmierzono 2102% dopuszczalnego stężenia pyłu zawieszonego PM10!

Dramatyczna sytuacja panuje w całym powiecie krakowskim, a najlepiej jest w samym Krakowie, a to za sprawą zakazu palenia węglem i drewnem. 

Fatalne powietrze jest również w innych rejonach województwa. 600, 700 i 800% dopuszczalnego stężenia notowane jest m.in. na Sądecczyźnie, na Podhalu i w zachodniej Małopolsce

Smog w Małopolsce - aktualne dane

Smog - co to jest i kiedy występuje?

Smog to mgła, w której skład wchodzi mnóstwo bardzo szkodliwych dla ludzi i środowiska naturalnego substancji. Oddychanie smogiem może nasilać objawy alergii i wywoływać choroby płuc, a nawet nowotwory.

>>> Czytaj więcej o smogu <<<

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE