22-letni narkoman za kółkiem. Był zamroczony jak bokser po walce! [ZDJĘCIA]

2019-09-11 16:28 BM
Policja
Autor: policja.gov.pl

O krok od tragedii w miejscowości Pasturka (woj. świętokrzyskie). 22-latek prowadził samochód pod silnym wpływem narkotyków. - Był tak zamroczony, że nie był w stanie kontynuować jazdy - relacjonują funkcjonariusze policji, którzy go zatrzymali!

Niebezpieczna sytuacja na drodze miała miejsce we wtorek rano. Policjanci z Pińczowa otrzymali zgłoszenie, że kierujący audi jedzie całą szerokością drogi i utrudnia ruch innym kierowcom. Udali się natychmiast na miejsce.

Funkcjonariusze mieli dużo szczęścia, bo nie musieli gonić kierowcy audi, który z włączonym silnikiem odpoczywał na poboczu. - Podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie kojarzył gdzie się znajduje i skąd jechał. Badanie alkomatem nie wykazało aby spożywał alkohol. Jego wygląd i zachowanie wskazywały jednak na to, że jest silnie odurzony substancjami narkotycznymi - relacjonują policjanci z KPP w Pińczowie.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy zabrali półprzytomnego 22-latka do szpitala. W tym czasie policjanci dokładnie sprawdzili auto. - Znaleziono dwa zawiniątka z różnymi substancjami w formie kryształów i proszku oraz przyrządy służące do zażywania marihuany wypełnione resztkami suszu - opowiadają policjanci.

22-latek został w szpitalu dokładnie przebadany. W jego organizmie wykryto środki odurzające. Z wstępnych ustaleń wynika, że były to marihuana i pochodne amfetaminy. Za ich posiadanie oraz jazdę pod ich wpływem mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.