Zabił i zdjął skórę ze studentki. Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi J.

2019-09-11 9:13 DB
 Sprawa Skóry: jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi J.
Autor: Fot. Łukasz Gągulski

Mężczyzna jest podejrzany o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki w Krakowie w 1998 roku. Akta sprawy liczą 490 tomów i teraz musi się z nimi zapoznać sędzia prowadzący sprawę.

Robert J. został zatrzymany w październiku dwa lata temu. Decyzją sądu zastosowano areszt tymczasowy, który był kilka razy przedłużony. Śledczy po zatrzymaniu mężczyzny zlecili przygotowanie szeregu ekspertyz w tej sprawie. Bez tych dokumentów prokuratura nie mogła sporządzić aktu oskarżenia i przesłać go do sądu.

Teraz został wylosowany sędzia, który musi zapoznać się z materiałem. Jak mówi Beata Górszczyk rzecznik sądu okręgowego w Krakowie - proces będzie trudny i skomplikowany. W sprawie jest ponad stu świadków i kilkunastu biegłych.

Choć dokumentów jest bardzo dużo to zarzut jest jeden. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo z pozbawieniem wolności i bezczeszczenie zwłok. W toku śledztwa ustalono, że do zabójstwa studentki z Krakowa doszło pod koniec 1998 roku. Jej niektóre szczątki w postaci skóry, tułowia, nogi i innych części ciała znaleziono w Wiśle.

Robert J przebywa teraz w areszcie, obrońcy mężczyzny jak na razie nie komentują sprawy. Nie wiadomo też na kiedy zostanie wyznaczony termin pierwszej rozprawy.