31-latek rozkochał mieszkankę Pcimia dla pieniędzy! "Tulipan" wyłudził od niej fortunę

2022-01-24 10:15
31-latek rozkochał mieszkankę Pcimia dla pieniędzy! Tulipan wyłudził od niej fortunę
Autor: StockSnap/cc0/pixabay Mieszkanka Pcimia padła ofiarą "tulipana", który oszukał ją oraz jej bliskich na kwotę ponad 200 tys. złotych.

Znajomość zawarta z 31-letnim mężczyzną na portalu randkowym dla 28-letniej mieszkanki gminy Pcim zakończyła się nie tylko miłosnym rozczarowaniem, ale również stratą dużej sumy pieniędzy. Uwodziciel, roztaczający wokół siebie aurę bogatego przedsiębiorcy, pod różnymi pretekstami pożyczał od kobiety i jej bliskich gotówkę, jednak pożyczek nie zamierzał spłacać. 31-latek został już zatrzymany i przyznał się do winy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

31-latek rozkochał mieszkankę Pcimia dla pieniędzy! "Tulipan" wyłudził od niej fortunę

28-letnia mieszkanka gminy Pcim padła ofiarą oszustwa na tzw. "tulipana". Kobieta za pośrednictwem portalu randkowego poznała 31-letniego mężczyznę z województwa mazowieckiego, z którym na swoje nieszczęście zawarła bliższą znajomość. Sprytny uwodziciel długo ukrywał prawdziwe zamiary. Roztaczał wokół siebie aurę człowieka sukcesu i majętnego biznesmena, ale nie miał oporów, żeby pożyczać pieniądze od swojej partnerki oraz jej bliskich. Podawał przy tym różne powody. Gotówka była mu rzekomo potrzebna na ratowanie firmy, z kolei innym razem tłumaczył, że potrzebuje jej na wsparcie chorych członków rodziny. W sumie 31-latek wyłudził ponad 200 tysięcy złotych, a jednorazowe pożyczki sięgały nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niektórych członków rodziny swojej partnerki oszukiwał wielokrotnie, dbając przy tym o to, by nie wiedzieli oni o pożyczkach branych od innych osób. Proceder trwał przez rok.

PRZECZYTAJ: Spalili pół bloku, bo zostawili gotujące się jedzenie na kuchence. Zarzuty po pożarze na os. Centrum A

W końcu na trop "tulipana" wpadli kryminalni z komendy w Myślenicach. W styczniu tego roku zatrzymali oni 31-letniego mężczyznę i postawili mu zarzuty dokonywania oszustw. Podejrzany przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci sprawdzą, czy rodzina z gminy Pcim to jedyni pokrzywdzeni przez ,,tulipana”.

ZOBACZ: „Hajlowała” przed bramą Auschwitz-Birkenau. Prokurator zareagował błyskawicznie

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Jasnowidz Jackowski przepowiada grozę. Nadchodzą koszmarne czasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE