400 zł za noc w centrum Krakowa. Do tego hotelu nikt nie chciałby trafić

i

Autor: jarmoluk/cc0/pixabay Prezydent Krakowa zaproponował podwyższenie o 50 zł opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień / zdjęcie ilustracyjne.

Droższy pobyt w izbie wytrzeźwień

400 zł za noc w centrum Krakowa. Do tego "hotelu" nikt nie chciałby trafić

2023-03-07 12:59

W Krakowie ma wzrosnąć opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień. Projekt uchwały w tej sprawie złożył prezydent Jacek Majchrowski. Po podwyżce pobyt w bardzo specyficznym "hotelu", mieszczącym się przy ul. Rozrywka, będzie kosztował prawie 400 złotych. Wzrost opłaty wynosi około 14,5 proc. i wynika z wysokiej inflacji.

Kraków. Pobyt w izbie wytrzeźwień ma być droższy. Prezydent zaproponował podwyżkę o 50 zł

W trakcie środowej (8 marca) sesji rady miasta Krakowa, radni zajmą się między innymi projektem uchwały prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie podwyższenia opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. Specyficzny "hotel", mieszczący się przy ulicy Rozrywka 1, już teraz nie należy do najtańszych. Osoby nadużywające alkoholu, które tam trafią, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 343 zł. Po podwyżce opłata ma wynosić 393 zł i jest to stawka niższa tylko o jeden grosz w stosunku do stawki maksymalnej, ustalanej przez ministra zdrowia. Ostateczną decyzję w sprawie projektu uchwały podejmą radni, jednak trudno się spodziewać, by propozycja prezydenta nie została przyjęta. Pozytywną opinię na temat projektu uchwały wydała już Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

Opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień podlega waloryzacji na podstawie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Stawka rośnie analogicznie do średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. Wysoka inflacja w 2022 roku sprawiła więc, że opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień ma urosnąć o około 14,5 proc.

Sonda
Czy pijesz regularnie alkohol?
Policyjny nalot na taksówkarzy i przewoźników "na aplikację"
Nasi Partnerzy polecają