71-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany pod Krakowem. Skrzywdził dziecko

i

Autor: rubberduck1951/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Czeka na ekstradycję

71-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany pod Krakowem. Skrzywdził dziecko

2023-09-01 19:08

71-letni mężczyzna poszukiwany czerwoną notą Interpolu od 2021 roku został zatrzymany w okolicach Chrzanowa. Ściga go brytyjski wymiar sprawiedliwości z powodu przestępstwa seksualnego popełnionego wobec osoby nieletniej. 71-latek trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w sprawie ekstradycji.

Poszukiwany przez Interpol zatrzymany pod Krakowem. 71-latek skrzywdził dziecko

Małopolska policja poinformowała, że pod koniec sierpnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie uzyskali informację o możliwości przebywania na podległym terenie 71-latka, poszukiwanego od 2021 roku czerwoną notą Interpolu przez brytyjski wymiar sprawiedliwości za przestępstwo seksualne popełnione wobec osoby nieletniej. Intensywne czynności operacyjne prowadzone przez kryminalnych pozwoliły na szybkie wytypowanie miejsca jego pobytu. Mężczyzna został zatrzymany 29 sierpnia w godzinach porannych, w mieszkaniu swojej znajomej.

Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie wykonano czynności z jego udziałem i do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Tego samego dnia 71-latek został osadzony w areszcie śledczym i będzie w nim oczekiwał na dalsze decyzje w sprawie ekstradycji.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce skutecznie walczy się z pedofilią?
Po pijaku wjechał do rowu. Świadek sam chciał ukarać kierowcę