Tragedia w Jabłonce

74-latek wszedł na pasy ostatni raz w życiu. Nie przeżył potrącenia przez samochód

2023-01-05 15:03

W Jabłonce (powiat nowotarski) zginął 74-letni mężczyzna, który na przejściu dla pieszych został potrącony przez kierowcę volkswagena. Poszkodowany był reanimowany, ale nie udało się uratować jego życia. Zmarł na miejscu tragicznego zdarzenia. Badanie wykazało, że prowadzący osobówkę 48-latek był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Jabłonka. Na przejściu dla pieszych zginął 74-letni mężczyzna. Potrącił go kierowca volkswagena

Około godz. 18.00 w środę, 4 stycznia w Jabłonce (powiat nowotarskizginął 74-letni mężczyzna, którzy przechodził przez pasy. Pieszy został potrącony przez osobowego volkswagena, kierowanego przez 48-latka. Poszkodowany otrzymał natychmiastową pomoc. Początkowo reanimował go strażak z OSP Jabłonka, który przejeżdżał przez drogę wojewódzką nr 962, gdzie doszło do wypadku. Następnie walkę o życie mężczyzny przejął zespół ratownictwa medycznego. Niestety w tym przypadku akcja zakończyła się niepowodzeniem. 74-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Dokładne przyczyny i okoliczności tragedii drogowej będą wyjaśniali policjanci pod nadzorem prokuratury. Wiadomo, że kierujący volkswagenem 48-latek był trzeźwy.

Jaka kara grozi sprawcy śmiertelnego wypadku?

Zgodnie z art. 177 kodeksu karnego za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni otrzymywać karę jak za zabójstwo?
Szaleńczy rajd po Ropczycach na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają