Akademik jak z bajki. Luksusowe pokoje dla studentów w Krakowie [ZDJĘCIA]

2019-09-18 13:36 Amadeusz Calik

To pierwszy i zarazem jeden z najnowocześniejszych akademików w Polsce. Studenci w Krakowie mogą już wynajmować pokoje w kompleksie LivinnX Kraków zlokalizowanym na Zabłociu w pobliżu Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego.

Stare skrzypiące łóżka, odrapane ściany i klimat PRL - to obraz akademików, jakie jeszcze do niedawna były w większości polskich miast. Tymczasem w stolicy Małopolski otworzono pierwszy prywatny akademik. 

W 7-kondygnacyjnym budynku powstało aż 290 mieszkań, w których znajduje się miejsce dla 710 studentów. W każdym z nich znajduje się prywatna łazienka, aneks kuchenny oraz miejsce do nauki i odpoczynku. W części wspólnej zorganizowano strefę nauki, siłownię, salę gier, jacuzzi, taras na dachu, saunę oraz wiele innych udogodnień. 

Za luksus trzeba jednak zapłacić. Najtańszy pokój w czteroosobowym mieszkaniu kosztuje około 1300 złotych, a do tego należy doliczyć także opłatę administracyjną w wysokości ponad 400 zł przy całorocznym wynajmie. Z kolei ceny pokoi jednoosobowych o powierzchni 22 metrów kwadratowych wahają się od 2000 do 2400 złotych, do czego również należy doliczyć opłatę administracyjną (100 euro). 

Czy komfort wart jest tak dużych pieniędzy? O tym zdecydują studenci.