AWANTURA w Swoszowicach. Chciał żywcem spalić kolegę!

2020-01-23 19:17 AT
AWANTURA w Swoszowicach. Chciał żywcem spalić kolegę!
Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay Mężczyźnie grozi dożywocie

Dramatyczny finał miała awantura pomiędzy dwoma mężczyznami w jednym ze swoszowickich mieszkań. 42-latek oblał swojego kolegę łatwopalną substancją, a następnie podpalił. Sprawca usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa i został aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 stycznia. Krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w jednym ze swoszowickich mieszkań. Kiedy zjawili się pod wskazanym adresem zobaczyli 61-letniego mężczyznę z licznymi i poważnymi poparzeniami ciała. Ofierze została udzielona pierwsza pomoc, a następnie trafił on do szpitala.

Równocześnie rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy. Funkcjonariusze ustalili, że tego dnia w mieszkaniu spotkało się kilku znajomych, między którymi doszło do ostrej wymiany zdań.

Scysja przerodziła się w próbę usiłowania zabójstwa. 42-latek miał chwycić za kanister z benzynę, oblać swojego kolegę, a następnie podpalić. Domniemany sprawca został już ujęty oraz usłyszał zarzuty. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd zgodził się również na jego 3-miesięczną izolację w areszcie.