Remontował swój ogród, chwycił za łopatę i NIE UWIERZYSZ co wykopał!

2020-01-23 12:47 AC

Nietypowe znalezisko na jednej z posesji w gminie Wieprz w powiecie wadowickim w Małopolsce. Mężczyzna w czasie prowadzenia prac remontowych na terenie swojego ogrodu, wykopał metalowy pojemnik pełen... amunicji!

We wtorek, 21 stycznia do Komisariatu Policji w Andrychowie zadzwonił właściciel jednej z posesji w gminie Wieprz, który znalazł pojemnik z amunicją. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie, jednocześnie zabezpieczyli miejsce i wezwali patrol saperski.

- Wojskowi stwierdzili, że w pojemniku wykopanej przez mieszkańca naszego powiatu znajduje się około 250 sztuk amunicji, która najprawdopodobniej pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabezpieczyli znalezisko i wywieźli na poligon - informuje Małopolska Policja.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy stanowią śmiertelne zagrożenie. Samodzielne ich wydobywanie czy przenoszenie jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewypał powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.