Awaria tramwaju w tunelu KST. Pasażerowie mogli... legalnie zwiedzić tunel! [ZDJĘCIE]

2019-11-09 17:05 AC
Tunel KST
Autor: MPK Kraków

W sobotę, 9 listopada na mieszkańców Krakowa czekała nie lada "atrakcja" - jeśli można tak nazwać awarię tramwaju. Pech, a może szczęście chciało, że doszło do niej w tunelu KST, a pasażerowie mogli legalnie przejść przez tunel.

Awaria miała miejsce około godziny 11 w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Pojazd bydgoskiej Pesy jadący w kierunku Krowodrzy Górki zepsuł się na odcinku między rondem Mogilskim a Dworcem Głównym. Pasażerowie musieli opuścić tramwaj i pieszo wrócić do ronda Mogilskiego. 

I choć zazwyczaj awarie wzbudzają negatywne odczucia, tym razem było inaczej. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda tunel od środka, w całkowicie legalny sposób. Na co dzień nie jest to bowiem możliwe, a poruszanie się tunelem jest całkowicie zabronione. 

"Czyli dni otwarte w tunelu. Szkoda, że nie ogłoszone z większym wyprzedzeniem", "Kurde - kiedy następne zatrzymanie w tunelu?", "Zawsze chciałem przejść tam na piechotę" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na Facebooku Platformy Komunikacyjnej Krakowa. 

Kiedy dojdzie do kolejnej awarii, nie wiadomo.