Kurator Barbara Nowak

i

Autor: ART SERVICE Kurator Barbara Nowak

Kontrowersyjne słowa

Barbara Nowak gromi rektora uniwersytetu. "Zlikwidował prawo naturalne"

2023-06-24 16:27

Barbara Nowak w ostrych słowach zgromiła rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zarzuciła mu "zamienianie pracowników w sekserów" i "zlikwidowanie prawa naturalnego". - Pracowników naukowych rektor przemienia w sekserów, którzy mają trafnie, wg klasyfikacji ideologii LGBTQI nazywać studentów - napisała Barbara Nowak o rektorze Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Barbara Nowak gromi rektora uniwersytetu. "Zamienia pracowników w sekserów i zlikwidował prawo naturalne"

Mimo że rok szkolny właśnie się zakończył, a rozpoczęły się wakacje, Barbara Nowak nie wzięła urlopu od aktywności w mediach społecznościowych. Małopolska kurator oświaty tym razem zgromiła rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zarzuciła mu, że "przemienia pracowników naukowych w sekserów" i "zlikwidował prawo naturalne". Naukowiec stał się bohaterem internetowego wpisu Nowak, ponieważ wydał zarządzenie "w sprawie procedury traktowania zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową". Zgodnie z tą procedurą rektor będzie wystawiał prośby o poszanowanie tożsamości płciowej w przypadku osób identyfikujących się z inną płcią niż płeć biologiczna. Według Barbary Nowak stosowanie się do tej procedury zamieni pracowników uniwersytetu w sekserów (osoby zajmujące się rozpoznawaniem płci u piskląt). Swój wpis Nowak zakończyła apelem do środowiska naukowego o "ujęcie się za nauką".

Przeczytałam, że Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zakończył proces dydaktyczny. Pracowników naukowych rektor przemienia w sekserów, którzy mają trafnie, wg klasyfikacji ideologii LGBTQI nazywać studentów. Zlikwidował prawo naturalne. Czy środowisko naukowe ujmie się za nauką? - napisała na Twitterze Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie
Sonda
Czy Barbara Nowak sprawdza się w roli małopolskiego kuratora oświaty?