Bp Damian Muskus

i

Autor: diecezja.pl

Biskup gotuje

Biskup z Krakowa został szefem kuchni. Chce pomóc ciężko chorej Kamilce

2023-08-08 9:03

Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej w nietypowy sposób pomaga zebrać pieniądze na leczenie dwuletniej Kamilki z Nowego Targu. Hierarcha chce prezentować w mediach społecznościowych swoje umiejętności kulinarne. Pierwszy, nieco żartobliwy filmik już powstał. Kamilka cierpi na SMA i potrzebuje terapii najdroższym lekiem świata.

Biskup Muskus gotuje dla ciężko chorej dziewczynki. Kamilka z Nowego Targu cierpi na SMA

Znany ze wspierania wielu inicjatyw charytatywnych bp Damian Muskus zaangażował się w pomoc chorej dziewczynce z Nowego Targu. Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej uruchomił w mediach społecznościowych... własny program kulinarny. Na Facebooku mają się ukazywać filmiki prezentujące kulinarne umiejętności hierarchy. Pierwsze wideo zostało już zresztą opublikowane. - Pierwszy odcinek jest raczej humorystyczny, ale już kolejne będą jak najbardziej poważne - tłumaczy bp Muskus. Duchowny postawił widzom jeden warunek. Następne odcinki cyklu "Biskup gotuje" znajdą się w sieci jeśli założona przez hierarchę skarbonka przeznaczona na leczenie dwuletniej Kamilki będzie cyklicznie zapełniana. Każdy epizod bp Muskus wycenił na 1000 złotych. Warto podkreślić, że w skarbonce biskupa znalazło się już ponad 58 tysięcy złotych.

Jak pomóc Kamilce? Zbiórka na siepomaga.pl

Zbiórka na leczenie Kamilki z Nowego Targu jest prowadzona na portalu siepomaga.plDziewczynkę wsparło już ponad 37 tysięcy osób! Potrzeby w dalszym ciągu są jednak ogromne. Do osiągnięcia celu zbiórki potrzeba ponad 4 mln 600 tys. złotych.

Kraków. Pod samym Wawelem odkryto ślady po dużych zrzutach ścieków do Wisły. „Leki, hormony, narkotyki”
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?