BOMBA w samolocie? Wybuchowe zgłoszenie 60-latka na telefon alarmowy!

2020-07-16 10:17 ToM
samolot
Autor: Holgi /Pixabay BOMBA w samolocie? Wybuchowe zgłoszenie 60-latka na telefon alarmowy!

Na wyjątkowo głupi pomysł wpadł 60-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze, który poinformował o ładunku wybuchowym znajdującym się rzekomo na pokładzie samolotu relacji Kraków-Londyn. Sęk w tym, że w samolocie żadnej bomby nie było, a zgłoszenie mężczyzny spowodowało, że służby musiały interweniować nadaremno. Teraz 60-letni "żartowniś" odpowie za swój "dowcip".

Zgłoszenie 60-latka postawiło na nogi służby. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i przekazał, że w samolocie lecącym z krakowskich Balic do Londynu znajduje się bomba. Bardzo szybko okazało się jednak, że alarm jest fałszywy.

Mimo że do zdarzenia doszło w grudniu 2019 roku, sprawca całego zamieszania został ujęty dopiero w środę, 15 lipca. Mieszkaniec gminy Siedliszcze został schwytany przez chełmskich mundurowych, w czwartek zostanie natomiast doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Do sądu został złożony wniosek o areszt dla "żartownisia" spod Chełma. Grozi mu do lat 8 więzienia, a także wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb w związku wszczętym alarmem.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.