Brzeszcze. Olbrzymi pech 63-latka. Policjanci poznali go po kilku latach

2021-09-22 9:56
Brzeszcze. Olbrzymi pech 63-latka. Policjanci poznali go po kilku latach
Autor: shutterstock 63-letni mężczyzna wsiadł za kółko mimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

O olbrzymim pechu może mówić 63-letni mężczyzna, który wsiadł za kółko mimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Na terenie gminy Brzeszcze został wypatrzony przez policjantów pamietających jego kryminalną przeszłość. Niesfornemu szoferowi grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywania czynności służbowych na terenie gminy Brzeszcze policjanci zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na ulicy Długiej w Przecieszynie zauważyli samochód marki fiat kierowany przez znanego im mieszkańca gminy. Funkcjonariusze skojarzyli, że 63-latek już kilka lat temu został ukarany przez sąd dożywotnim odebraniem prawa jazdy, więc zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Ich wcześniejsze ustalenia potwierdziły się po wylegitymowaniu kierowcy. Mężczyzna może mówić o ogromnym pechu, że trafił akurat na funkcjonariuszy znających jego kryminalną przeszłość.

PRZECZYTAJ: Kraków. Wybuch zerwał na równe nogi mieszkańców Lipińskiego! Za oknem zobaczyli to [ZDJĘCIA]

Zatrzymany trafił do komisariatu policji, gdzie został mu postawiony zarzut złamania dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Za zlekceważenie sądowego wyroku grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Kraków. Posypią się mandaty dla podróżnych. Nie chodzi o brak biletów

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Obciął dłoń maczetą 21-letniemu Maksymilianowi. Masakra w Leżajsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE