Kraków. Posypią się mandaty dla podróżnych. Nie chodzi o brak biletów

2021-09-21 9:53
Posypią się mandaty dla podróżnych. Nie chodzi o brak biletów
Autor: Przemek2547/CC BY-SA 4.0/wikipedia Tramwaj w Krakowie

Koniec pobłażania dla podróżnych, którzy w pojazdach komunikacji zbiorowej nie zakrywają twarzy maseczkami! Miasto zapowiedziało, że w najbliższym czasie policjanci i inspektorzy ruchu MPK będą przeprowadzali wzmożone kontrole przestrzegania zasad sanitarnych. Osoby lekceważące przepisy muszą liczyć się z mandatami.

Tym razem nie chodzi o brak biletów, ale o lekceważenie zasad sanitarnych w pojazdach komunikacji miejskiej. W Krakowie mają być przeprowadzane wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania obowiązku zakrywania twarzy maseczkami. Okazuje się bowiem, że wiele osób w dalszym ciągu bagatelizuje zagrożenie związane z pandemią koronawirusa i korzystając z pojazdów komunikacji zbiorowej w ogóle nie ubiera maseczki, bądź zakłada w ją w nieodpowiedni sposób. Przypomnijmy, że wszyscy podróżni nieposiadający odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego są zobowiązani do zakrycia maseczką ust oraz nosa. Tylko w ten sposób można ograniczyć ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa w autobusach i tramwajach. 

PRZECZYTAJ: Ojciec śmiertelnie pobitego na Krupówkach Mateusza zabiera głos. Mocne słowa!

Krakowski magistrat zapowiedział, że kontrole będą przeprowadzali policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK. W wybrane dni sprawdzą oni, czy klienci komunikacji miejskiej stosują się do przepisów sanitarnych. Co ciekawe, podjęcia takich działań domagali się sami pasażerowie, którzy często są świadkami lekceważenia obowiązku zakrywania twarzy maseczkami przez innych podróżnych. Osoby niestosujące się do przepisów będą karane mandatami.

ZOBACZ: Powiat oświęcimski w żałobie po śmierci Marcina Niedzieli. Kiedy pogrzeb?

Sonda
Czy zakładasz maseczkę jadąc autobusem lub tramwajem?
Tak powstrzymali terrorystów. Ważne ćwiczenia w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE