Powiat oświęcimski w żałobie po śmierci Marcina Niedzieli. Kiedy pogrzeb?

2021-09-21 9:07
Marcin Niedziela
Autor: bip.powiat.oswiecim.pl

Po śmierci Marcina Niedzieli na terenie powiatu oświęcimskiego została wprowadzona żałoba. Z tego powodu flagi przed budynkiem starostwa są opuszczone do połowy masztu, a wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym organizowane przez starostwo lub podległe mu jednostki zostały odwołane. Żałoba potrwa do dnia pogrzebu, który odbędzie się 24 września.

Starosta oświęcimski Marcin Niedziela zmarł w piątek (17 września) w wieku 56 lat. Po jego śmierci na terenie powiatu oświęcimskiego została wprowadzona żałoba. Zgodnie z zarządzeniem wicestarosty Pawła Kobielusza flagi przed siedzibą starostwa powiatowego zostały opuszczone do połowy masztu. Z kolei flagi powiatu wywieszone na jednostkach podległych starostwu powinny być przepasane kirem. Odwołane zostały wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym organizowane przez starostwo i podległe mu jednostki. Pozostałe imprezy mogą się odbyć, jednak wicestarosta zaapelował do ich organizatorów o uczczenie zmarłego minutą ciszy. Żałoba obowiązuje do dnia pogrzebu, który odbędzie się w piątek (24 września). Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.

PRZECZYTAJ: Ojciec śmiertelnie pobitego na Krupówkach Mateusza zabiera głos. Mocne słowa!

Marcin Niedziela urodził się 2 listopada 1964 r. w Krakowie. Ukończył tamtejszą Akademię Górniczo-Hutniczą. Z wykształcenia był geodetą. Związał się z Kętami. Prowadził firmę budowlaną. Działalność polityczną rozpoczął w Ruchu Stu. W 2001 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej, której struktury - wraz z małżonką Dorotą (obecnie posłem KO) – tworzył w Kętach. Był wiceprzewodniczącym tej partii w powiecie. W 2010 r. został radnym powiatu oświęcimskiego. W obecnej kadencji sprawował funkcję starosty.

ZOBACZ: Chodziła do liceum Karola Wojtyły, oszukała Mariana Banasia! Kim jest Joanna Segelstrom?

Tak powstrzymali terrorystów. Ważne ćwiczenia w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE