Chodziła do liceum Karola Wojtyły, oszukała Mariana Banasia! Kim jest Joanna Segelstrom?

2021-09-20 17:16
Joanna Segelstrom poszukiwana przez policję
Autor: pixabay.com/Policja Joanna Segelstrom. Mieszkanka Wadowic oszukała m.in. Mariana Banasia

Joanna Segelstrom jest poszukiwana od trzech lat przez Interpol. Jak czytamy w komunikacie policji, dotyczącym tej kobiety, jest ona odpowiedzialna przede wszystkim za oszustwa. Okazuje się, że na liście osób, które ucierpiały z powodu jej działalności są m.in. Marian Banaś, szef NiK, a także aktorka Grażyna Wolszczak.

Sprawę Joanny Segelstrom przypomina Gazeta Krakowska. Jak czytamy, poszukiwana przez policjantów nie tylko w Polsce, ale także na świecie kobieta jest odpowiedzialna za szereg oszustw. Wśród jej ofiar jest m.in. prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś i znana aktorka Grażyna Wolszczak.

Segelstrom mieszkała w Wadowicach, ale po maturze (którą zdała w tym samym liceum, gdzie uczył się Karol Wojtyła) wyjechała do Szwecji. Pod nazwiskiem swojego prowadziła galerie sztuki m.in. w Polsce, Hiszpanii i Szwecji. Jej działalność została wpisana na na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, ale wiele osób dało się skusić dużym zyskom, które oferowała. Inwestycja miała polegać na tym, że dana osoba nabywała dzieło sztuki, a po określonym czasie galeria należąca do Segelstrom miała je odkupić. Inwestor miał zyskiwać od 15 do 18 procent. Tymczasem wadowiczanka po zakupie zabierała pieniądze ze sobą i zwyczajnie znikała.

W 2018 roku zatrzymano dwie osoby współpracujące w Galerii New Form, należącej do Joanny Segelstrom. Zarzuty dotyczyły oszustw dokonanych wspólnie i w porozumieniu z poszukiwaną oszustką w związku z fikcyjnym obrotem dziełami sztuki i tzw. piramidą finansową stworzoną wokół podmiotu o nazwie Galerii New Form z siedzibą w Trelleborgu w Szwecji. Obejmowały one także prowadzenie bez zezwolenia działalności polegającej na gromadzeniu środków pieniężnych osób fizycznych i prawnych w celu obciążenia ich ryzykiem oraz doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Galerii New Form.

Choć wizerunek Segelstrom widnieje w wielu miejscach, kobiety nadal nie udało się złapać. Policja liczy, że jednak w końcu dosięgnie jej sprawiedliwość. Poniżej rysopis i dane dotyczące poszukiwanej Joanny Segelstrom.

  • Imię ojca: MIECZYSŁAW
  • Imię matki: JADWIGA
  • Nazwisko panieńskie matki: STUDLIK
  • Płeć: kobieta
  • Miejsce urodzenia: WADOWICE
  • Data urodzenia: 1968-05-31
  • Pseudonim: -
  • Ostatnie miejsce zameldowania: WADOWICE, OSIEDLE KOPERNIKA 8/68
  • Obywatelstwo: POLSKA
Ukradli kawę wartą tysiąc złotych. Szuka ich policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE