Budowa S7 Kraków-Warszawa. Powstanie kolejny imponujący odcinek! [WIZUALIZACJE]

2019-09-12 9:54 Amadeusz Calik

Budowa kolejnego odcinka trasy S7 pomiędzy Krakowem a granicą z województwem świętokrzyskim rozpoczęta! Symboliczna pierwsza łopata wbita została w środę, 11 września na odcinku S7 Szczepanowice-Widoma, w miejscu, gdzie powstanie węzeł Szczepanowice. Cały odcinek ma być gotowy w 2021 roku.

Długo wyczekiwana inwestycja, która usprawni podróże z południa na północ Polski wchodzi w kluczową fazę. Droga ekspresowa S7 na odcinku od węzła Szczepanowice do węzła Widoma będzie miała 13,1 km długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z pozostawioną rezerwą na trzeci pas.

- Wybudowane zostaną dwa węzły: Szczepanowice i Widoma. Z obydwóch węzłów zjechać będzie można na drogę krajową nr 7. Powstanie 10 wiaduktów, cztery przejścia dla zwierząt, trzy przejazdy gospodarcze pod S7 i jedna estakada - mówi Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA.

Estakada w Szczepanowicach będzie najdłuższym obiektem inżynierskim na tym odcinku, o długości ok. 700 metrów. Przebiegać będzie nad linią kolejową, drogami powiatowymi i rzeką Szreniawą.

Na drodze będzie dozwolona prędkość 100 km/h, a na terenie Krakowa 80 km/h. Koszt inwestycji to ponad pół miliarda złotych, a cały projekt ma być zrealizowany do końca 2021 roku.

https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-9jZ7-NUzo-FgiJ_trasa-s7-polaczenie-warszawa-krakow.jpg