Ceny masła w Krakowie idą na rekord! Ile zapłacimy za kostkę w popularnych supermarketach? [SKLEPY, CENY]

2017-07-26 19:45 Redakcja ESKA INFO

Ceny masła idą w górę - także w Krakowie. W niektórych sklepach za kostkę płacimy nawet dwukrotnie więcej niż rok temu. Jaka jest aktualna cena masła? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w popularnych supermarketach. 

Rekordowe ceny masła 

Ceny masła w ostatnim czasie poszły w górę. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, różnica w cenie detalicznej masła w drugiej połowie 2016 roku, w porównaniu do marca 2017 roku, wynosi ok. 30 proc. W lipcu wzrost cen na sklepowych półkach okazał się już bardzo wyraźny. Przyczyn podwyżki upatruje się w spadku produkcji mleka na świecie i wzroście jego cen przy jednoczesnym sporym popycie na masło. 

Ekspertów Agencji Rynku Rolnego oceniają, że w najbliższym czasie ceny masła pozostaną na wysokim poziomie i raczej nie będą spadać. Z kolei ceny mleka mają rosnąć. Zgodnie z analizami, we wrześniu tego roku ceny mleka mogą być większe o ok. 16-22 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku.

Ile kosztuje masło w Krakowie? 

Ile zapłacimy za masło w popularnych supermarketach w najbliższych dniach? Sprawdźcie to w naszej galerii. Zebraliśmy tam ceny masła w różnych polskich miastach, w tym Krakowie. Przyjrzeliśmy się sklepom takim jak Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco, Piotr i Paweł, Żabka, Netto, Auchan czy Stokrotka.  

>>> W Małopolsce zawyją syreny alarmowe!


Zobacz materiał NOWA TV "24 godziny": 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE