Programowanie wciąż jest na topie. Jaki kurs wybrać i dlaczego?

2020-08-03 8:00 Artykuł Sponsorowany
Chcesz mieć pewną i dobrze płatną pracę? Przyjdź na kurs programowania i sprawdź, dlaczego warto skorzystać!
Autor: materiały partnera

Każdego roku świat pędzi do przodu, a światowi liderzy technologii prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach. To właśnie dlatego, nauka programowania od kilku lat wciąż jest zdecydowanie na topie. Jakie korzyści płyną z programowania? Gdzie i czego warto się uczyć? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź szczegóły.

Programowanie drogą do kariery i rozwoju

Nauka programowania daje nam szeroki wachlarz korzyści - począwszy od stabilności zatrudnienia, przez wysokie zarobki, pozapłacowe benefity oraz ciekawe rozwiązania i ułatwienia przygotowane specjalnie z myślą o pracownikach. Mowa między innymi o elastycznych godzinach działania czy możliwości pracy zdalnej. Brzmi kusząco?

Samo programowanie pozwala nam na tworzenie inteligentnych rozwiązań i poznawanie świata nowoczesnych technologii. Z kolei praca w branży IT to bardzo wysokie zarobki - średnie zarobki w branży są z reguły dwucyfrowe, a w serwisach z ofertami nie brakuje ogłoszeń z widełkami nawet do 30 tysięcy złotych brutto.

Nie ma szans na nudę

Branża IT jest niezwykle dynamiczna, a to sprawia, że mamy stałą szansę na rozwój osobisty i zawodowy. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, by podnosić swoje kwalifikacje i być atrakcyjnym dla każdego pracodawcy.

Firmy z kolei walczą o każdego pracownika, który sprosta ich wymaganiom, dlatego oferta benefitów w branży informatycznej jest bardzo rozbudowana. Informatycy i programiści mogą liczyć na szereg benefitów, m.in. prywatną opiekę zdrowotną, karty sportowe czy dodatkowe ubezpieczenia.

Nauka programowania - studia czy kurs?

Gdzie najlepiej nauczyć się programowania? Czy warto wybrać studia informatyczne, czy lepiej wybrać się na kurs? Te pytania zadaje sobie wielu młodych ludzi, którzy myślą o pracy w branży informatycznej. Istnieje wiele różnic pomiędzy obiema formami nauki, a główną jest czas nauki. Studia informatyczne trwają z reguły 5 lat, natomiast kurs programowania od 2 do 6 miesięcy. Jeśli mamy czas na "życie studenckie" i nie musimy samodzielnie się utrzymywać, to możemy zdecydować się na wykształcenie wyższe. Jeśli z kolei zależy nam na łatwym i szybkim znalezieniu dobrze płatnej pracy - powinniśmy wybrać kurs.

Kolejną zasadą jest łączenie nauki teorii z praktyką. Jak powszechnie wiadomo, nauka w uczelniach wyższych opiera się głównie na wkuwaniu teorii, z kolei w czasie kursów programowania, np. w szkole IT Academy - stosowana jest zasada 80/20, czyli 80% praktyki i tylko 20% teorii. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, kursanci szybko zaczynają pisać swój własny kod i dowiadują się, jak wygląda codzienna praca specjalisty IT.

Nauka programowania
Autor: Pixabay

W IT Academy kluczowe są też małe grupy i profesjonalni trenerzy z bogatym doświadczeniem zawodowym. Zamiast wykładowców, którzy mają książkową wiedzę, warto skorzystać z porad trenerów, którzy są aktywni zawodowo i doskonale wiedzą, jak wygląda praca w branży. Nauka na kursie programowania pozwoli na szybkie i efektywne przygotowanie do pierwszej pracy w IT.

Dyplom kontra certyfikat

Kończąc studia informatyczne, absolwent ma bardzo szeroki wachlarz możliwości. Dopiero wtedy można zdecydować się na konkretną specjalizację IT, bowiem każdy żak posiada bardzo szeroką wiedzę teoretyczną. Nie jest on jednak w pełni przygotowany do pracy w żadnym zawodzie.

Wybierając szkołę programowania, przygotowujemy się do jednego konkretnego zawodu w IT. To nie da nam tak szerokich możliwości jak w przypadku studiów, ale lepiej i dokładniej przygotuje do określonej pracy. To pozwoli na jasne sprecyzowanie ścieżki kariery i szybsze zaadaptowanie na nowym stanowisku.

Wybierz naukę w IT Academy

Wystarczy sprawny komputer, ukończone 16 lat oraz dużo motywacji i chęci do pracy. To wszystko, by móc zacząć dowolny kurs programowania w IT Academy! W kilka miesięcy zdobędziesz potrzebną wiedzę i nabędziesz doświadczenia, które pozwoli na rozpoczęcie pierwszej pracy w branży. W dodatku możesz rozłożyć kurs na raty, a w przypadku rezygnacji z kursu - otrzymasz zwrot kosztów.

Chcesz znać więcej szczegółów? Wejdź na stronę internetową IT Academy i poznaj bogatą ofertę kursów programowania.

Artykuł Sponsorowany