Chocznia. Przejażdżka rowerem kosztowała go 2,5 tys. zł. 57-latek "ofiarą" nowego taryfikatora mandatów

2022-01-20 9:44
Chocznia. Przejażdżka rowerem kosztowała go 2,5 tys. zł. 57-latek ofiarą nowego taryfikatora mandatów
Autor: Zienith/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

57-letni rowerzysta z powiatu wadowickiego z pewnością przyswoił sobie nowy taryfikator mandatów, po tym gdy został złapany przez policjantów na prowadzeniu jednośladu w stanie nietrzeźwości. W organizmie mężczyzny znajdowało się ponad 1,3 promila alkoholu. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Chocznia. Pijany rowerzysta zatrzymany przez policję. Przejażdżka kosztowała go 2,5 tys. zł

Nowy taryfikator mandatów dotyczy nie tylko kierowców samochodów, ale też rowerzystów. Przekonał się o tym 57-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który został przyłapany przez policjantów na prowadzeniu jednośladu w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania doszło w miejscowości Chocznia. Mundurowych zaniepokoił specyficzny tor jazdy obrany przez rowerzystę i nabrali oni podejrzeń, że mężczyzna znajduje się pod wpływem napojów wyskokowych. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. 57-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Na szczęście kierując w tym stanie nie doprowadził do żadnego wypadku.

PRZECZYTAJ: Dramatyczny pożar w Nowej Hucie: "To musiało się tak skończyć". Szokujące fakty

W tym przypadku zakończyło się na wypisaniu mandatu, jednak policjanci nie mieli żadnej litości dla nietrzeźwego rowerzysty. Wlepili mu karę w wysokości 2,5 tysiąca złotych, czyli najwyższą przewidzianą w nowym taryfikatorze. Więcej mogą zapłacić wyłącznie recydywiści, którzy w krótkim odstępie czasu ponownie popełnią wykroczenie drogowe. Wpływ na wysokość mandatu ma również poziom zawartości alkoholu w organizmie. Rowerzysta, który "wydmucha" powyżej 0,5 promila musi się liczyć z mandatem wynoszącym właśnie 2,5 tys. zł. To tyle, ile płacą kierowcy pojazdów mechanicznych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 70 km/h.

ZOBACZ: Bulowice. Bryła lodu spadła z tira na inny samochód. Kierowca seicento najadł się strachu

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?
Pożar na os. centrum A w Nowej Hucie, policja zatrzymała właścicieli mieszkania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE