Chodził po Nowej Hucie i bez powodu atakował przypadkowych ludzi. 23-latek miał gaz i maczetę

i

Autor: Małopolska Policja Przy 23-latku policja znalazła niebezpieczne przedmioty, w tym gaz, maczetę i nóż.

Bandyta zatrzymany

Chodził po Nowej Hucie i bez powodu atakował przypadkowych ludzi. 23-latek miał gaz i maczetę

2023-11-29 14:52

Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który w Nowej Hucie bez powodu atakował przypadkowych ludzi. Jednego z mężczyzn bandyta zaszedł od tyłu i uderzył w głowę. Przy 23-latku znaleziono niebezpieczne przedmioty, w tym pojemnik z gazem, maczetę oraz nóż. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kraków. Bez powodu atakował przypadkowych ludzi w Nowej Hucie. Przy 23-latku znaleźli maczetę i gaz

W Nowej Hucie grasował młody mężczyzna, który zupełnie bez powodu napadał na przypadkowych ludzi. Do jednego z pokrzywdzonych mężczyzn 23-latek podbiegł od tyłu i uderzył go w głowę, a dodatkowo kierował w jego kierunku groźby karalne oraz wymachiwał mu przed twarzą niebezpiecznym narzędziem. Nie był to jednorazowy wybryk. Mężczyzna w dalszym ciągu zaczepiał mieszkańców Krakowa. W końcu o sprawie dowiedziała się policja

Mundurowi udali się na jedną z ulic w rejonie Placu Centralnego, gdzie według uzyskanych informacji mogła przemieszczać się osoba odpowiedzialna za atakowanie na ulicach Nowej Huty przypadkowych osób. W pewnym momencie kryminalni zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego napastnika. Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali 23-latka, który na widok policjantów próbował uciekać.

Po udaremnieniu jego zamiarów kryminalni poinformowali go o powodzie interwencji. Następnie mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty takie jak maczeta, nóż i pojemnik z gazem, a także kilka telefonów komórkowych oraz cześć odzieży, w którą napastnik najprawdopodobniej ubrany był w trakcie jednego ze zdarzeń. Zatrzymany 23-latek usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządów ciała, kierowania gróźb oraz naruszenia nietykalności innych osób. Grozi mu kara do 5 lat pobawienia wolności. 

Sonda
Czy w Krakowie czujesz się bezpiecznie?
Wójt zażądał przeprosin od strażaka za to, że zaśmiał się z jego przemówienia podczas obchodów Święta Niepodległości