Chrzanów: 47-latek zaatakował sąsiadkę i chciał wysadzić blok! Antyterroryści w akcji

2020-09-24 16:08 Amadeusz Calik
Chrzanów: 47-latek zaatakował sąsiadkę i chciał wysadzić blok! Ogromna akcja antyterrorystów
Autor: TR, archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

Akcja policyjnych antyterrorystów w Chrzanowie. 47-letni mieszkaniec miasta zaatakował swoją 68-letnią sąsiadkę, a następnie zabarykadował się w mieszkaniu grożąc wysadzeniem budynku. Służby musiały użyć granatów hukowych. Agresor trafił już w ręce policji.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 24 września, około godziny 8. Według informacji podawanych przez lokalne media, początkowo doszło do kłótni między 47-letnim mieszkańcem Chrzanowa, a jego 68-letnią sąsiadką. Mężczyzna kilkukrotnie ranił kobietę ostrym narzędziem, a następnie zabarykadował się w swoim mieszkaniu.

Na miejsce wezwano kilka radiowozów policji oraz negocjatorów. 47-latek groził wysadzeniem bloku i nie chciał współpracować ze służbami, dlatego podjęto decyzję o ściągnięciu antyterrorystów z Krakowa.

- Mężczyzna otworzył drzwi i dobrowolnie oddał się w ręce policji dopiero po tym, gdy antyterroryści użyli granatów hukowych - relacjonuje Iwona Szelichiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Ranna 68-latka trafiła do szpitala, a 47-letni agresor do policyjnego aresztu. Teraz trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.