Czerwony alert w Tatrach! Fatalne warunki. "Wracajcie ze szlaków!"

2021-07-31 10:02
burza
Autor: pixabay.com Czerwony alert w Tatrach! Fatalne warunki. "Wracajcie ze szlaków!" - zdjęcie ilustracyjne

Póki co pogoda dopisuje, jednak już za kilka godzin, w niektórych regionach Polski, możliwe załamanie pogody. Temperatura ma spaść o kilka stopni. Synoptycy IMGW przewidują także wystąpienie burz z gradem, które mogą dziś pokrzyżować piesze wędrówki po górach! Gdzie będzie najgorzej? Znamy szczegóły!

Burze z gradem w Tatrach. Fatalne warunki dla spacerowiczów

Burze w woj. małopolskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać od godz. 11:00 do godz. 20:00. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie może być aktualizowane - wyjaśnia synoptyk IMGW-PIB, Łukasz Harasimowicz.

Zobacz: Tatry. Pogoda na weekend. Fatalne wieści dla turystów

Takie warunki nie sprzyjają górskim wędrówką. Na portalu Tatromaniak pojawiła się ważna informacja dla turystów. - Nad Tatry już wkroczyła strefa burz, wracajcie ze szlaków! Przed nami bardzo burzowy weekend, miejcie to na uwadze, nie idźcie ślepo do góry! Obserwujcie pogodę - czytamy w zamieszczonym poście.

Dzikie tłumy na Krupówkach w Zakopanem, czyli poszły konie po betonie. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE