Tatry. Pogoda na weekend. Fatalne wieści dla turystów

2021-07-30 10:51
Tatry. Pogoda na weekend. Fatalne wieści dla turystów
Autor: Op/CC BY-SA 3.0/wikipedia W najbliższy weekend w Tatrach ma wystąpić obfite opady deszczu.

Weekendowa wycieczka w Tatry? Pogoda w najbliższych dniach niestety nie będzie rozpieszczać turystów. Zgodnie z prognozami meteorologów zarówno w piątek (30 lipca), jak i w sobotę (31 lipca) oraz w niedzielę (1 sierpnia) w Tatrach pojawią się burze połączone z obfitymi opadami deszczu. Najgorsza aura ma panować w ostatni dzień weekendu.

To nie będzie wymarzony weekend na wycieczkę w Tatry. Pogoda może popsuć plany turystom. Synoptycy zapowiadają burze połączone w obfitymi opadami deszczu w każdy dzień weekendu. Według prognoz przedstawionych przez portaltatrzanski.pl, najdogodniejszym terminem do wyprawy w góry jest piątek (30 lipca). Jednak dzisiaj też warto przygotować się na gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Burze mają pojawiać się między godz. 15.00 a 18.00. Na Rysach termometry wskażą 10 stopni Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu o pięć kresek więcej. W Zakopanem będzie 25 stopni Celsjusza. Z kolei na sobotę (31 lipca) portaltatrzanski.pl doradza zaplanowanie krótszych wycieczek i rozpoczęcie ich wcześnie rano tak, aby nie zaskoczył nas ulewny deszcz. Dzień rozpocznie się bowiem słonecznie, ale z czasem ma być coraz gorzej. Kumulacja burz jest spodziewana około godz. 15.00. Jeśli chodzi o temperatury, to nie będą one odbiegać od wartości notowanych w piątek. Jeszcze szybciej pogoda w Tatrach zepsuje się w niedzielę (1 sierpnia). W tym dniu burze są spodziewane już około godz. 13.00 i mają być one połączone z większymi opadami deszczu, niż podczas dwóch poprzednich dni. Dodatkowo około godz. 17.00 turystom dadzą się we znaki porywy wiatru o prędkości nawet 70 km/h. Będzie również minimalnie chłodniej, niż w piątek i sobotę. Wygląda więc na to, że ostatni dzień weekendu w Tatrach większość urlopowiczów spędzi w pensjonatach.

PRZECZYTAJ: Kraków: 80-latek był krok od śmierci. Zdążyli w ostatniej chwili

ZOBACZ: 20-letni Przemysław Szpernoga uciekł z poprawczaka

Pożar w autobusie, którym jechał Paweł Fajdek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE