Czy Kraków dostanie pieniądze na organizację Igrzysk Europejskich? Trudna współpraca z Jackiem Sasinem

2021-01-13 15:14 ON
Jacek Sasin
Autor: East News Jacek Sasin

Kraków i Małopolska zostały oficjalnie ogłoszone gospodarzami Igrzysk Europejskich 2023. Nie ma jednak podpisanych żadnych umów pomiędzy miastem, województwem i Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Do Krakowa przyjedzie niebawem wicepremier Jacek Sasin, który w rządzie PiS odpowiada za organizację IE 2023.

- Potwierdzam, że Jacek Sasin przyjeżdża do Krakowa 21 stycznia. Będzie rozmawiał z prezydentem Jackiem Majchrowskim oraz marszałkiem województwa Witoldem Kozłowskim. Trzeba przygotować niezbędną infrastrukturę, a czasu jest coraz mniej - powiedziała w zeszłym tygodniu “Gazecie Krakowskiej” Monika Chylaszek, rzeczniczka Jacka Majchrowskiego.

Czytaj też: Dramat! Mężczyzna utknął w Tatrach! Panuje tam zamieć śnieżna. Trwa akcja ratunkowa

Do Igrzysk Europejskich pozostaje coraz mniej czasu. Tymczasem wciąż nie ma podpisanych żadnych wiążących dokumentów odnośnie do organizacji imprezy. Kraków, Małopolska, Polski Komitet Olimpijski i Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) wciąż nie podpisały kluczowych dokumentów.

Czytaj też: Kraków: kolejna restauracja otwarta mimo lockdownu! Rośnie desperacja restauratorów

Do tej pory współpraca na linii Jacek Sasin-Kraków nie przebiegała idealnie. W listopadzie Jacek Majchrowski wysłał list do Jacka Sasina, w którym wymienił najważniejsze inwestycje Krakowa niezbędne do organizacji Igrzysk Europejskich, a na które miasto chciałoby dostać 80 proc. dofinansowania ze strony rządu. Jacek Sasin odpowiedział dopiero po miesiącu, a z pisma prezydent Krakowa miał dowiedzieć się niewiele.

Krakowskie morsy