Daj książce drugie życie. Zbliża się wyjątkowy event w Galerii Bronowice

2019-10-05 7:30 Artykuł Sponsorowany
Galeria Bronowice zaprasza
Autor: Materiały prasowe Galeria Bronowice zaprasza

Książka, którą kupiłeś w zeszłym roku leży na półce i się kurzy, a Ty chciałbyś przeczytać coś nowego? Weź udział w wyjątkowym evencie w Galerii Bronowice i wróć do domu z nową lekturą, z którą spędzisz kolejne jesienno-zimowe wieczory!

Brakuje Ci pomysłów na chłodne, jesienne wieczory, podczas których więcej czasu spędzasz w domu? Może warto sięgnąć po nową, ciekawą książkę? Nie trzeba jej wcale kupować, wystarczy w dniach 11-12 października przyjść do Galerii Bronowice i wziąć udział w bookcrossingowej akcji. Wymiana książek jest prosta i całkowicie bezpłatna.

Bookcrossing - co to takiego?

Idea bookcrossingu, znana też jako "wędrujące książki" to pomysł znany już od lat 80 XX wieku, ale szerszą popularność zyskała w 2001 roku, gdy amerykański programista Ron Hornbaker postanowił rozpropagować ją na cały świat. Zamysł został wówczas nazwany bookcrossingiem. W Polsce idea rozwija się prężnie od 2003 roku.

Zasady bookcrossingu są nieziemsko proste i przyjemne. Z założenia przypominają działanie biblioteki, ale bez siedziby, kart czytelnika i terminów zwrotów wypożyczonych pozycji. 

Po prostu przynosisz swoje książki, a w zamian możesz zabrać lektury, które w ramach akcji inne osoby odłożą na regały. W skrócie - książka za książkę. Efekt? Nowa lektura bez żadnego wydatku, bo książki nie lubią być "więzione" w naszych domach - wolą krążyć z rąk do rąk - twierdzą bookcrosserzy.

Bookcrossing w Galerii Bronowice
Autor: materiały partnera

Bookcrossing w Galerii Bronowice

Akcja bookcrossingowa w Galerii Bronowice to kolejna już odsłona tego popularnego, przyciągającego prawdziwe tłumy osób, wydarzenia promującego czytelnictwo i pokazującego, że czytanie jest modne. W dniach 11-12 października na placu eventowym, zlokalizowanym na parterze Galerii Bronowice, pojawi się punkt wymiany książek.

Głównym celem jest wspieranie i promowanie mody na czytanie książek oraz wpajanie tejże idei również najmłodszym czytelnikom. Weź ze sobą przyjaciółkę, męża, dziewczynę i wymieniaj się książkami. Pokaż również akcję i zaszczep miłość do czytania swoim podopiecznym!

- Każdy z nas na pewno ma takie książki, które przeczytał już wiele razy i nie wie, co dalej z nimi zrobić. Są też nietrafione prezenty, tytuły odłożone na „kiedyś” lub takie, które trafiły do nas przypadkiem i czekają na drugą szansę. Zapraszamy do udziału w akcji bookcrossingowej - w przygotowanym przez nas punkcie wymiany będzie można podarować swoim książkom nowe życie i oddać je w dobre ręcr. To także świetna okazja, by odświeżyć domową biblioteczkę i zaopatrzyć się w nowe lektury, przy których przyjemnie spędzimy czas - mówi Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt Wymiany znajdzie się na poziomie 0, obok perfumerii Douglas.

Godziny otwarcia punktu:

  • 11 października (piątek) godz. 15.00-21.00
  • 12 października (sobota) godz. 10.00-20.00
Galeria Bronowice zaprasza
Autor: Materiały prasowe Galeria Bronowice zaprasza

Artykuł Sponsorowany