Dla kogo jest praca w start-upie?

2020-09-17 7:45
Dla kogo jest praca w start-upie?
Autor: materiały partnera Dla kogo jest praca w start-upie?

Dla kogo jest praca w start-upie?

Praca w start-upie jest ciekawą alternatywą dla wielu specjalistów. W firmach tego typu pracuje się zupełnie inaczej niż w typowych korporacjach. Wielu marzy o zahaczeniu się właśnie w star-upie. Na pracuj.pl znajdziemy oferty pracy w start-upach z różnych branży. Jednak musimy być, przygotowani na to, że rekrutacja do takie firmy często wygląda inaczej, niż ta, do której większość z nas przywykła.

Czego oczekują od pracownika właściciele start-upów?

Praktyczne umiejętności i umiejętność szybkiego uczenia się

Dla właściciela start-upu nie liczy się twoje komercyjne doświadczenie, tylko czy posiadasz umiejętności przydatne na stanowisku, które masz objąć. Nie musisz mieć wówczas idealnego CV, doświadczenia na podobnym stanowisku czy nawet odpowiedniego wykształcenia. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności i szybko się uczysz masz szanse na zatrudnienie.

Pracownik musi lubić zmiany

Praca w start-upach charakteryzuje się szybkim tempem i dużą ilością zmian. Pracownik musi za tym nadążyć. Gdy interes dopiero się rozwija, pracownik może odczuwać brak stabilizacji, ale za to będzie miał bardzo duże możliwości szybkiego rozwoju.

Kreatywność, zaangażowanie i wykazywanie inicjatywy

Osoba idealna do pracy w start-upie jest kreatywna i wykazuje inicjatywę. Musi być także samodzielna i sama umieć rozwiązywać napotkane problemy. W start-upie zwykle nie dostaje się sztywnej listy zadań. Trzeba być elastycznym i umieć dostosować się do obecnej sytuacji firmy.

Samodzielnych

W start-upach na początku pracy nie dostanie się zestawu procedur obowiązujących w firmie. Pracownik musi wziąć na siebie odpowiedzialność za obszar, w którym pracuje. Wykazywać inicjatywę i w miarę możliwości sam rozwiązywać problemy związane z pracą. Tutaj nikt nie poprowadzi nas za rączkę i nie powie po kolei co mamy robić

Umiejętność pracy zespołowej

W start-upach bardzo duże znaczenie ma praca zespołowa. Osoby, które preferują pracę niezależną i nie potrafią pracować zespołowo, raczej nie odnajdą się w takiej firmie. Start-upy, zwłaszcza na początku tworzą niewielkie zespoły, dla których dobra atmosfera pracy jest niezwykle ważna. Przeważnie nie ma tutaj miejsca dla osób, które nie potrafią zgrać się z grupą.

Artykuł Sponsorowany