Długowłose złodziejki okradły starszego pana. Ten zrobił im zdjęcia! Rozpoznajecie je?

i

Autor: Małopolska policja Dwie kobiety w maju 2022 r. okradły starszego pana. Do zdarzenia doszło w Krakowie. Policja publikuje zdjęcia kobiet.

Długowłose złodziejki okradły starszego pana. Ten zrobił im zdjęcia! Rozpoznajecie je?

Krakowscy policjanci proszą o pomoc w identyfikacji dwóch kobiet, podejrzanych o kradzież. Ofiarą podstępu złodziejek padł starszy mężczyzna. Okazuje się, że problem nie dotyczy jedynie starszego pana z Krowodrzy. W Krakowie policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach do domów i mieszkań. Służby reagują wzmożoną liczbą patroli, ale proszą też o większą czujność w zabezpieczaniu mienia.

Kobiety z dziećmi zapukały do staruszka. Stracił 2000 złotych

Zdarzenie miało miejsce 10 maja 2022 roku w Krakowie. W godzinach popołudniowych dwie kobiety z dwójką dzieci w wieku około trzech lat zapukały do mieszkania starszego mężczyzny na terenie Krowodrzy, prosząc go o pomoc finansową. Kobiety tłumaczyły staruszkowi, że zostały wyrzucone z domu i dlatego potrzebują pomocy. Mężczyzna zdecydował się wesprzeć dwie nieznajome, co - jak się później okazało - było błędem. Złodziejki wykorzystały dobroduszność mężczyzny.

Plan polegał na tym, że jedna z kobiet poprosiła staruszka o możliwość skorzystania z toalety. Z kolei druga poprosiła o szklankę wody. Gdy mężczyzna wyszedł do kuchni, jedna z kobiet wykorzystała nieuwagę seniora i ukradła z jego portfela ponad 2000 złotych.

Krakowska policja wszczęła w tej sprawie wszczęto postępowanie, podczas którego funkcjonariusze m.in. zabezpieczyli zdjęcia, na których znajduje się wizerunek kobiet. Policjantom jak dotąd nie udało się ustalić tożsamości poszukiwanych, stąd prośba o pomoc w ustaleniu danych kobiet widocznych na zdjęciach. Informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji IV w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-913 lub na adres mailowy kp4@krakow.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość wobec osób informujących.

CZYTAJ TEŻ: Strzały w komendzie policji w Chrzanowie! 28-latek zaatakował mundurowych młotkiem i nożem

Coraz więcej kradzieży i włamań w Krakowie

Sytuacja z kradzieżami i włamaniami w Krakowie robi się coraz poważniejsza. Policjanci podają, że w stosunku do czas sprzed pandemii COVID-19, liczba włamań do krakowskich domów i mieszkań wzrosła o około 25 proc. Co na to policja? Mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy KMP w Krakowie:

W związku z częstszymi sygnałami dotyczącymi włamań do mieszkań i przeprowadzoną analizą zdarzeń podjęliśmy decyzje o zwiększeniu częstotliwości patroli zarówno policjantów umundurowanych, jak i nieumundurowanych, w rejonach, w których dochodzi do takich zdarzeń.

Kradzieże i włamania w Krakowie. Podejrzane znaki. Złodzieje znaczą teren?

Według informacji przygotowanych dla PAP przez policję, w pierwszej połowie tego roku w Krakowie odnotowano 173 zgłoszenia dotyczące włamań do domów i mieszkań. W analogicznym okresie w 2021 r. – 68. W pierwszym półroczu 2019, czyli przed pandemią COVID-19, takich zgłoszeń było 133.

Najwięcej włamań (33) od początku 2022 r. odnotowują komisariat nr IV, któremu podlegają Bronowice, Krowodrza i Zwierzyniec oraz komisariat III dla dzielnic Prądnik Czerwony i Prądnik Biały (32 włamania). 30 włamań zarejestrował komisariat VI dla dzielnic Bieżanów-Prokocim, Podgórze Duchackie i Swoszowice. Najmniej włamań (7) jest na Grzegórzkach, gdzie też usytuowana jest główna siedziba małopolskiej policji, prokuratura i sądy.

Do policji docierają sygnały od mieszkańców różnych regionów Krakowa o podejrzanych znakach graficznych, namalowanych np. kredą, przy drzwiach, ale i pozostawianiu drobnych monet na wycieraczkach. Może to być sposób na uzyskanie informacji przez włamywaczy o dłuższej nieobecności mieszkańców w danym lokalu – zauważył rzecznik krakowskich policjantów i dodał, że służby będą reagować na niepokojące zachowania osób w pobliżu bloków szczególnie nocą, ale – jak zaznacza Szpiech – nie zastąpi to sąsiedzkiej czujności i właściwego zabezpieczenia swojego mienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kompletnie pijana 42-latka wsiadła na konia i ruszyła. Przechodnie byli w szoku!

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE