Do Małopolski nadchodzi ZIMA?! Meteorolodzy pokazali prognozy, nie ma już wątpliwości

2020-09-16 18:03 Amadeusz Calik
Do Małopolski nadchodzi ZIMA?! Meteorolodzy pokazali prognozy, nie ma już wątpliwości
Autor: MW, archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

Czy w najbliższym czasie do Małopolski nadejdzie zima? Meteorolodzy nie ukrywają, że w najbliższym czasie czeka nas spore ochłodzenie. Czy to oznacza, że czas wyciągnąć z szafy swetry i ciepłe puchowe kurtki? Przedstawione prognozy rozwiewają wszelkie wątpliwości. Sprawdź, jaka pogoda czeka nas w najbliższym czasie.

W ostatnich dniach aura jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Temperatury są wyjątkowo wysokie jak na wrzesień, a na niebie króluje słońce. Synoptycy przewidują jednak, że letnia sielanka nie potrwa już długo i wieszczą ochłodzenie. Czy to oznacza, że czeka nas chłodne i śnieżne wejście w jesień?

Prognoza pogody na 16 dni. Czeka nas ochłodzenie

Jak wynika z najnowszych prognoz przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, środa (16 września) była ostatnim tak ciepłym dniem w tym roku na obszarze całego kraju. W najbliższych dniach spodziewany jest spadek temperatury, nawet o kilkanaście stopni. Już w czwartek (17 września) mocno ochłodzi się w wielu regionach. 

Nie oznacza to jednak, że z szafy musimy wyciągać ciepłe kurtki. Temperatura, choć rzeczywiście spadnie, to będzie utrzymywać się na dość wysokim poziomie. W ciągu najbliższych 16 dni na niebie nadal królować będzie słońce, a to oznacza, że złota polska jesień będzie miała się dobrze. 

Temperatury będą oscylować na poziomie od 16 do nawet 25 stopni na przeważającym obszarze kraju. Noce będą chłodne - od 5 do 15 stopni, a lokalnie możliwe są przygruntowe przymrozki.

Beata Szydło robi awanturę w Brukseli

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.