Domowa awantura w Oświęcimiu. 33-latek sięgnął po nóż

2021-11-05 13:46

Podczas domowej awantury w Oświęcimiu 33-letni mężczyzna sięgnął po nóż i wygrażał nim swojemu bratu oraz konkubinie. Wezwani na miejsce policjanci przy agresorze znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i aresztowany przez sąd na trzy miesiące. W przeszłości dopuszczał się już aktów agresji wobec swoich bliskich.

Domowa awantura w Oświęcimiu. 33-latek sięgnął po nóż

W środę (3 listopada) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu interweniowali w sprawie domowej awantury, której sprawcą był 33-letni mieszkaniec miasta. Bliscy mężczyzny wezwali pomoc, ponieważ 33-latek sięgnął po nóż i zaczął nim wygrażać swojemu bratu oraz konkubinie. Dodatkowo sprawca miał się znajdować pod wpływem narkotyków.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze obezwładnili agresora i znaleźli przy nim marihuanę oraz amfetaminę. Okazało się również, że zatrzymany w przeszłości dopuszczał się już aktów przemocy wobec członków rodziny. 

PRZECZYTAJ: Niepołomice. Przypadkowy dom ostrzelany przez nastolatków. Mieszkańców zaatakowali gazem

W oświęcimskiej prokuraturze 33-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, a także posiadania środków odurzających. Prokurator wystąpił również do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego trzymiesięcznego aresztu, na co sąd wyraził zgodę. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za kierowanie gróźb karalnych grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, natomiast za posiadanie narkotyków może zostać skazany nawet na trzyletni pobyt za kratkami.

ZOBACZ: Kolejni kibole z Wisły Sharks staną przed sądem. Prokuratura oskarża aż 38 osób

Sonda
Czy kary za przemoc domową powinny być wyższe?
Kraków: protest pracowników i studentów Uniwersytetu Pedagogicznego wobec bezprawnych ich zdaniem zwolnień i upolitycznianiu uczelni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE