Dowcipniś wywołał alarm służb na lotnisku w Balicach. Przepadła mu wycieczka do Barcelony

2022-05-26 10:39
Dowcipniś wywołał alarm służb na lotnisku w Balicach. Przepadła mu wycieczka do Barcelony
Autor: Zalasem1/CC BY-SA 4.0/wikipedia 28-letni Polak za swoje zachowanie został ukarany mandatem, a kapitan samolotu odmówił mu wejścia na pokład / zdjęcie ilustracyjne.

Głupi żart spowodował interwencję służb na lotnisku w Krakowie-Balicach, a za karę 28-letniemu Polakowi przepadła wycieczka do Barcelony. Mężczyzna wprowadził bowiem w błąd pracowników stanowiska „check in", beztrosko oświadczając im, że w bagażu ma materiały wybuchowe. Na szczęście z powodu głupoty 28-latka nie ucierpieli inni pasażerowie.

Dowcipniś wywołał alarm służb na lotnisku w Balicach. Przepadła mu wycieczka do Barcelony

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej interweniowali na lotnisku w Krakowie-Balicach z powodu głupiego żartu 28-letniego Polaka. Mężczyzna wprowadził w błąd pracowników stanowiska „check in” informując ich, że w bagażu ma trotyl. Służby bardzo poważnie podchodzą do tego typu sygnałów, stąd natychmiast zaalarmowano mundurowych i wszczęto procedury lotniskowe. Plecak 28-latka został przebadany pod kątem obecności materiałów wybuchowych, a w wyniku prowadzonej interwencji poszerzono strefę bezpieczną, którą wcześniej wyznaczyli pracownicy Służby Ochrony Lotniska. Do działań wykorzystano również psa służbowego.

Kontrola nie wykazała niczego podejrzanego. Materiałów wybuchowych nie było ani w bagażu 28-latka, ani na przyległym terenie. W międzyczasie autor nieudanego żartu zorientował się, do czego doprowadził. Mimo wyrażonej skruchy, musiał on ponieść konsekwencje swojego zachowania.

PRZECZYTAJ: Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci. Do Krakowa trafiło 9 pacjentów. Lekarze nie znają pochodzenia choroby

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ pilot samolotu odmówił żartownisiowi wejścia na pokład. 28-latkowi przepadła więc wycieczka do Barcelony. Na szczęście w wyniku głupiego żartu nie ucierpieli inni pasażerowie, którzy bez przeszkód wylecieli do słonecznej Hiszpanii. 

ZOBACZ: Nidek: Wnuk podpalił jej dom: Przeżyłam bo się modliłam [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka awaria komunikacji w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE