Dramat na Rysach. Nie żyje 21-latka. Nocna akcja TOPR

i

Autor: Pixabay

Tragiczna śmierć 21-latki

Dramat na Rysach. Nie żyje 21-latka. Nocna akcja TOPR

2022-12-31 9:46

Wstrząsające informacje przekazał w sobotę (31 grudnia 2022) ratownik dyżurny TOPR. W piątek wieczorem na Rysach w Tatrach doszło do strasznego wypadku. W wyniku upadku z wysokości zginęła 21-letnia kobieta. Szczegóły poniżej.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na Rysach w Tatrach w piątek (30 grudnia 2022) w godzinach wieczornych. Zawiadomiono ratowników TOPR z Zakopanego, którzy w godzinach wieczornych i pieszo znad Morskiego Oka wyruszyli na pomoc.

Niestety, kobiety, która spadła z wysokości, nie udało się uratować. Poniosła śmierć na miejscu.

Jak przekazuje Polska Agencja Prasowa (PAP) towarzyszka 21-latki, która była świadkiem tragedii, również potrzebowała pomocy. W nocy z piątku na sobotę (30/31 grudnia 2022) została sprowadzona przez ratowników TOPR na dół.

Również na Rysach, w tym samym rejonie pomocy potrzebowało dwóch turystów z Czech, którzy zgubili szlak. Zostali oni również bezpiecznie sprowadzeni na dół.

Trudne warunki w Tatrach

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy (TPN), w Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach występują liczne oblodzenia i jest bardzo ślisko. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się po wysokogórskich szlakach w takich warunkach, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu i umiejętności posługiwania się nim. Obowiązkowym wyposażeniem powinny być raki, czekan, kask i lawinowe ABC, czyli detektor, sonda i łopata. Zmrok zapada już przed godziną 16, dlatego należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem. Latarka czołowa w plecaku może okazać się niezbędna – przypomina TPN.

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Sonda
Wolisz góry czy morze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany