Religia

Dwie nowe dziewice konsekrowane w Krakowie. Zostały zaślubione Jezusowi

2023-12-11 9:18

Dwie kolejne kobiety z archidiecezji krakowskiej zostały dziewicami konsekrowanymi. Uroczystość odbyła się na Wawelu w obecności biskupa Janusza Mastalskiego. Obrzęd polega między innymi na założeniu obrączki na znak "zaślubienia Jezusowi". W Polsce jest ponad 400 dziewic konsekrowanych, z tego najwięcej w archidiecezji krakowskiej.

Kraków. Dwie nowe dziewice konsekrowane na Wawelu. "Zaślubiny z Jezusem"

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wawelu dwie kobiety zostały dziewicami konsekrowanymi. W Kościele katolickim jest to forma życia przewidziana dla kobiet, które ślubują bezżeństwo oraz życie w czystości. W trakcie uroczystości dziewice konsekrowane otrzymują obrączki na znak "zaślubin z Jezusem". Dziewice konsekrowane są też zobowiązane do codziennego odmawianie brewiarza. 

Jak opisuje "Gazeta Krakowska", nowe dziewice konsekrowane mają po około 30 lat. Jedna z nich pracuje w szkole, natomiast druga uczy języka angielskiego i pisze doktorat. Pochodzą z Krakowa oraz miejscowości pod Skawiną. Obrzędowi konsekracji przewodniczył biskup pomocniczy krakowski Janusz Mastalski.

W Polsce żyje ponad 400 dziewic konsekrowanych. Najwięcej w archidiecezji krakowskiej

W Polsce żyje ponad 400 dziewic konsekrowanych, z tego najwięcej (prawie 60) w archidiecezji krakowskiejNa terenie archidiecezji do zostania dziewicą konsekrowaną przygotowuje się kilkanaście kolejnych kobiet. Proces formacji trwa 4-5 lat, a o dopuszczeniu do kosekracji decyduje biskup diecezjalny.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Krakowie. Tłumy dopisały
Sonda
Słyszałeś/słyszałaś kiedykolwiek o dziewicy konsekrowanej?
Nasi Partnerzy polecają