Dwukrotnie dźgnął 4-miesięczną dziewczynkę w szyję! Matka uratowała dziecko przed wykrwawieniem

i

Autor: shutterstock

Usłyszał zarzuty

Chciał zamordować 4-miesięczną dziewczynkę. Dźgał śrubokrętem w szyję. Dramat na Podhalu

2023-01-26 15:44

Zarzut usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka usłyszał konkubent kobiety. Mężczyzna zaatakował dziecko w minioną niedzielę, 22 stycznia. Agresor miał zadać dwa ciosy w szyje 4-miesięcznej dziewczynki narzędziem, które przypominało śrubokręt!

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki

Chwile grozy przeżyła matka 4-miesięcznej dziewczynki w ubiegłą niedzielę, 22 stycznia. Do sytuacji doszło w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego. Jak ustalili śledczy, konkubent kobiety miał zadać jej dziecku dwa ciosy w szyję narzędziem, które przypominało śrubokręt.

W toku postępowania konkubentowi matki przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa jej dziecka – przekazał w oficjalnym komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp. Mężczyznę złapano w poniedziałek, 23 stycznia.

Przed wykrwawieniem uratowała dziewczynkę jej własna matka. Niezwłoczna interwencja kobiety oraz natychmiastowe udzielenie pomocy przedmedycznej, a następnie pomocy medycznej przez personel szpitala spowodowało, że 4-miesięczne dziecko przeżyło.

Aktualnie dziewczynka jest w szpitalu, a jej stan ma być stabilny – dodał prok. Karp.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na trzy miesiące. Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany