Dwukrotnie dźgnął 4-miesięczną dziewczynkę w szyję! Matka uratowała dziecko przed wykrwawieniem

i

Autor: shutterstock

Usłyszał zarzuty

Chciał zamordować 4-miesięczną dziewczynkę. Dźgał śrubokrętem w szyję. Dramat na Podhalu

2023-01-26 15:44

Zarzut usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka usłyszał konkubent kobiety. Mężczyzna zaatakował dziecko w minioną niedzielę, 22 stycznia. Agresor miał zadać dwa ciosy w szyje 4-miesięcznej dziewczynki narzędziem, które przypominało śrubokręt!

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki

Chwile grozy przeżyła matka 4-miesięcznej dziewczynki w ubiegłą niedzielę, 22 stycznia. Do sytuacji doszło w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego. Jak ustalili śledczy, konkubent kobiety miał zadać jej dziecku dwa ciosy w szyję narzędziem, które przypominało śrubokręt.

W toku postępowania konkubentowi matki przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa jej dziecka – przekazał w oficjalnym komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp. Mężczyznę złapano w poniedziałek, 23 stycznia.

Przed wykrwawieniem uratowała dziewczynkę jej własna matka. Niezwłoczna interwencja kobiety oraz natychmiastowe udzielenie pomocy przedmedycznej, a następnie pomocy medycznej przez personel szpitala spowodowało, że 4-miesięczne dziecko przeżyło.

Aktualnie dziewczynka jest w szpitalu, a jej stan ma być stabilny – dodał prok. Karp.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na trzy miesiące. Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki