Dziwne hobby 39-latka spod Krakowa. Kolekcjonował śmiertelnie niebezpieczne pociski

i

Autor: Małopolska Policja Funkcjonariusze zabezpieczyli pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej.

Dziwne hobby 39-latka spod Krakowa. Kolekcjonował śmiertelnie niebezpieczne pociski [ZDJĘCIA]

2022-03-25 12:28

Policjanci z komendy w Miechowie szukali sprawcy kradzieży i włamań, a przy okazji natknęli się na osobliwą "kolekcję" stworzoną przez 39-letniego mieszkańca powiatu miechowskiego. Mężczyzna zbierał... pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Na szczęście, zanim doszło do tragedii groźne przedmioty zostały zabezpieczone przez krakowskich saperów.

Dziwne hobby 39-latka spod Krakowa. Kolekcjonował śmiertelnie niebezpieczne pociski [ZDJĘCIA]

Prowadząc czynności operacyjne w sprawie kradzieży i włamań, do których dochodziło na terenie powiatu miechowskiego, policjanci z wydziału kryminalnego natknęli się na nietypową "kolekcję". Na posesji 39-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli... pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Hobbysta militariów składował je w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Na szczęście niewybuchy został zabezpieczone i usunięte, zanim doszło do tragedii. Zajęli się tym saperzy z 16. Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. "Kolekcjonerowi" nie ujdzie jednak na sucho stworzenie potencjalnego niebezpieczeństwa.

39-letni mężczyzna na razie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamań, ale policjanci przedstawią mu jeszcze zarzuty dotyczące posiadania broni, amunicji bez zezwolenia. Poniżej "kolekcja" niewybuchów zgromadzona przez 39-latka spod Krakowa.

PRZECZYTAJ: Zabili Dawida, bo był za grzeczny. Bogusław H. i Marcin P. zrobili to dla zabawy

ZOBACZ: Za pieniądze fałszowali dane o szczepieniach na COVID-19. Wpadł szef grupy przestępczej

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?
Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE