Energylandia: Atrakcje. Nowe atrakcje w Energylandii w Zatorze: Co powstanie?

2021-10-29 12:32
Energylandia prezentuje wizualizacje słodkiej doliny - Sweet Valley
Autor: materiały prasowe Energylandii Energylandia prezentuje wizualizacje słodkiej doliny - "Sweet Valley"

Energylandia: jakie będą nowe atrakcje? Na razie park rozrywki w Zatorze powoli kończy sezon obejmujący wiosnę, lato i jesień. Przedstawiciele parku zaprezentowali najbliższe plany inwestycyjne - przede wszystkim projekt "Sweet Valley" - słodkiej doliny. - Teren Sweet Valley obejmował będzie 4 ha powierzchni i wyposażony będzie w 10 atrakcji - zapowiada biuro prasowe Energylandii. Zobaczcie wizualizacje na se.pl!

Energylandia 2022. Nowe atrakcje w Energylandii

Energylandia prezentuje zupełnie nowe atrakcje. Teren Sweet Valley obejmował będzie 4 ha powierzchni i wyposażony będzie w 10 atrakcji, wśród których wyróżniamy dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Zostały one zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę z Holandii. Ten pierwszy ma być w zamyśle flagową atrakcją strefy. Ma go wyróżniać m.in. długa trasa toru, która mierzy aż 1200 metrów - blisko tyle co trasa Zadry czy Abyssusa (1316 m). - Zwany przez producenta junior coaster składa się z pociągu przypominającego lokomotywę parową oraz wagoników i zabiera na pokład 32 pasażerów. Podróżując po konstrukcji wysokiej na 16,5 metra osiągamy prędkość 55 km/h - wyliczają przedstawiciele Energylandii.

W cukierkowej krainie pojawi się Candy Carousel - wiedeńska karuzela, symbol parków rozrywki. W bajkowy klimat Sweet Valley wprowadzi gości Crazy Barn, czyli szalony domek, przypominający stodołę, zainstalowany na kurzej łapce. Lubiący obroty, wznoszenia i nachylenia odnajdą się w tym miejscu doskonale. Amatorów atrakcji wodnych zaciekawi Choco Valley Mini Tour, czyli niewielkie gondole poruszające się po spływie wodnym. Do wyboru odwiedzający dostaną 3 różne kłody, które pomieszczą 3 dzieci lub 1 dorosłego i 1 dziecko. Zobaczcie wizualizacje w naszej galerii ze zdjęciami.

- Prawdopodobnie każdy w dzieciństwie marzył o tym, by przenieść się do krainy zbudowanej z lizaków, tabliczek czekolady i waty cukrowej! Słodycze w końcu to coś, co uwielbiają szczególnie dzieci, choć wśród dorosłych nie brakuje łakomczuchów. Taka też będzie tematyka nowego sektora rozrywkowego, zlokalizowanego pomiędzy strefą Smoczy Gród i Aqualantis - zapowiadają przedstawiciele Energylandii w komunikacie prasowym.

Odwiedzający nową strefę Energylandii będą mogli zajrzeć do Lollypop Farm, czyli farmy lizaków, którą będzie można przemierzyć 4-osobowymi pojazdami a’la ciągniki rolnicze. Wpleciona tutaj będzie także szósta atrakcja Tree Grove - interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo. Wizualnie centralną atrakcją strefy ma być zakręcona karuzela Tea and Treats, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób. Podobnie jak w pozostałych strefach parku, również w tym miejscu znajdą się obiekty gastronomiczne i sklepiki ze smakołykami i gadżetami oraz plac zabaw dla dzieci Annual Sweet Market, będący swoistym słodkim ryneczkiem.

Nowa strefa w Energylandii. Oto plany parku rozrywki

Odsłonięcie Strefy Sweet Valley podzielono na dwa etapy. Na szczęście dla odwiedzających, już ten pierwszy zakłada prezentację atrakcji do użytku gości, zaś w drugim planowane jest zbudowanie wielofunkcyjnego obiektu o nazwie Sweet Valley Town Hall. Jak będzie wyglądał? Biuro prasowe Energylandii przekazuje, że ogromny budynek restauracji i teatru w jednym, który pomieści jednorazowo, 1000 osób. Co istotne - powstanie tam przestrzeń do organizowania spotkań i konferencji biznesowych i kolacji z widowiskowymi pokazami, tak popularnymi wśród zachodnich parków rozrywki.

Czytaj też: Uwaga na informację o wypadku w Energylandii! Nie dajcie się nabrać!

Energylandia hitem w Google

Energylandia ma ostatnimi czasy powody do dumy. Popularność w 2021 roku musiała cieszyć właścicieli i wszystkich związanych z parkiem. Liczby, związane z mieszczącym się w Zatorze (woj. małopolskie) tematycznym parkiem rozrywki imponują. - Park trafił na pierwsze miejsce w Europie pod względem ilości roller coasterów posiadając ich aż 18! Energylandia stała się parkiem roller coasterów nr 1 w Europie pozostawiając w tyle Wonderland Eurasia w Turcji (17 roller coasterów), Wiener Prater w Austrii (15), Europa Park w Niemczech (14), czy też brytyjskie Alton Towers i Blackpool Beach. Obecnie Energylandia posiada aż 106 atrakcji na zagospodarowanym terenie 43 ha powierzchni! Jednak największym wyróżnieniem tego roku jest 8 miejsce w TOP 10 Google-a w Europie wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych. Według Google Maps zajmując 8 miejsce, Energylandia wyprzedziła Katedrę w Mediolanie, stadion Camp Nou w Barcelonie i znalazła się w towarzystwie takich destynacji jak Wieża Eiffel-a, Bazylika Sagrada Familia czy Muzeum Louvre to wielki zaszczyt i niesamowita duma - podaje biuro prasowe Energylandii.

Koniec sezonu wiosenno-letnio-jesiennego nie oznacza wcale końca działalności parku rozrywki Energylandia. Od 26 listopada będzie tam działać "Winter Kingdom". Goście parku będą mogli zobaczyć m.in. największy w Polsce Ogród Świateł i zrobić zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. 

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś w Energylandii?
7. URODZINY ENERGYLANDII
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE