Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie? To prawie pewne!

2020-02-25 8:14 AC

Choć to jeszcze nieoficjalne, wszystko wskazuje na to, że finał Eurowizji Junior 2020 odbędzie się w Krakowie. Impreza miałaby się odbyć w listopadzie 2020 roku w Tauron Arenie, a o jej organizacji poinformowała Gazeta Wyborcza. Według informacji dziennikarzy, prezydent Jacek Majchrowski jest już po rozmowach z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

W sobotę na antenie Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zapowiedział, by słuchać w najbliższych dniach komunikatów TVP. - Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty! - zapowiedział na antenie publicznej stacji.

Okazuje się, że rozmowy na ten temat odbyły się już pomiędzy prezydentem Krakowa a prezesem TVP i wszystko wskazuje na to, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie.

- Rzeczywiście doszło do rozmowy prezesa TVP z prezydentem Jackiem Majchrowskim i wszystko wskazuje na to, że w listopadzie 2020 TVP ponownie będzie organizatorem Eurowizji Junior - powiedział pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury Rafał Piaskowski w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Z kolei Tauron Arena zarezerwowała terminy pod kątem organizacji Eurowizji, a w najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie producenckie. Na razie nie wiadomo, ile Kraków miałby zapłacić za organizację konkursu piosenki. Oficjalna decyzja nie została jeszcze podjęta, a organizatora Eurowizji Junior 2020 ogłosi Europejska Unia Nadawców.

Michał Figurski: Wygrał walkę z chorobą i znów cieszy się seksem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.