IMGW podwyższa alert burzowy w Małopolsce

2021-07-28 10:44
IMGW podwyższa alert burzowy w Małopolsce. Zagrożone całe województwo
Autor: Hunt_on_Photos_Studio/cc0/pixabay Na terenie wszystkich powiatów w Małopolsce obowiązuje pomarańczowy alert IMGW.

Rozszerza się zagrożenie burzowe w Małopolsce. Wczoraj (27 lipca) na terenie większości powiatów obowiązywał żółty alert pogodowy związany z tym zjawiskiem atmosferycznym. Dzisiaj IMGW wprowadziło pomarańczowy, czyli wyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Dotyczy on całego województwa, również północno-zachodniej jego części, która we wtorek nie była objęta alertem.

Końcówka lipca stoi w Małopolsce pod znakiem burz. We wtorek (27 lipca) najbardziej zagrożone burzami były południowe i południowo-wschodnie powiaty województwa, dzisiaj sytuacja ma być jeszcze gorsza. Od środy (28 lipca) godz. 13.00 do czwartku (29 lipca) godz. 2.00 na terenie całej Małopolski obowiązuje pomarańczowy alert burzowy. To drugi w trzystopniowej skali poziom ostrzeżeń meteorologicznych stosowanych przez IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk synoptycy szacują na 80 proc. Burzom mogą towarzyszyć silne ulewy do około 30-40 mm, bardzo silne porywy wiatru do 90 km/h, punktowo do 100 km/h oraz grad. Największa aktywność burz jest spodziewana w godzinach popołudniowych i wieczornych. Gwałtowne opady mogą doprowadzić do lokalnych podtopień.

PRZECZYTAJ: Wieliczka: Na widok policjantów wpadł we wściekłość. 27-latek głową rozbił szybę radiowozu

ZOBACZ: Kraków: Kobieta usiadła na kolanach pijanego mężczyzny. Miała niecne zamiary

Rolnicy. Podlasie. Najazd fanów na gospodarstwo Gienka i Andrzeja z Plutycz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE