Jacek Majchrowski

i

Autor: Łukasz Gągulski

Samorządowy protest „Tylko Ciemność”

Jacek Majchrowski chce protestować pod Sejmem przeciwko podwyżkom cen energii. "Horrendalne zyski spółek Skarbu Państwa"

2022-10-05 13:49

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ma dość podwyżek cen energii i zamierza protestować pod Sejmem! Akcja samorządowców pod hasłem: „Tylko Ciemność” ma odbyć się w piątek, 7 października. Zdaniem Majchrowskiego wysokie ceny energii są skutkiem polityki spółek Skarbu Państwa, które generują "horrendalne, nieuzasadnione i nadzwyczajne" zyski.

Samorządowy protest przeciwko wysokim cenom energii. Jacek Majchrowski jedzie pod Sejm

Samorządowcy zamierzają protestować przeciwko wysokim cenom energiiAkcja pod hasłem: „Tylko Ciemność” odbędzie się w piątek, 7 października pod Sejmem, a swój udział w proteście zapowiedział prezydent Krakowa Jacek MajchrowskiWłodarz miasta w mocnych słowach wypowiedział się w mediach społecznościowych na temat zysków spółek Skarbu Państwa, które jego zdaniem są "horrendalne, nieuzasadnione i nadzwyczajne". Dodatkowo wyraził pretensje do rządu o zmiany w podatku PIT, powodujące że samorządy otrzymają mniej pieniędzy z tego źródła. Wspomniał również oferty składane w samorządowych przetargach na dostawy prądu, które opiewają na kwoty o kilkaset procent wyższe niż w poprzednich latach. Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia! Spotkajmy się wszyscy w Warszawie: piątek, 7 października 2022 r., pod Sejmem RP. W obronie mieszkańców rozpoczniemy protest „Tylko Ciemność”! Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem, czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe, gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa. Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki Skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700% wyższe niż w roku ubiegłym. Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii - napisał na FB prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe