Jacek Majchrowski

i

Autor: Łukasz Gągulski

Samorządowy protest „Tylko Ciemność”

Jacek Majchrowski chce protestować pod Sejmem przeciwko podwyżkom cen energii. "Horrendalne zyski spółek Skarbu Państwa"

2022-10-05 13:49

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ma dość podwyżek cen energii i zamierza protestować pod Sejmem! Akcja samorządowców pod hasłem: „Tylko Ciemność” ma odbyć się w piątek, 7 października. Zdaniem Majchrowskiego wysokie ceny energii są skutkiem polityki spółek Skarbu Państwa, które generują "horrendalne, nieuzasadnione i nadzwyczajne" zyski.

Samorządowy protest przeciwko wysokim cenom energii. Jacek Majchrowski jedzie pod Sejm

Samorządowcy zamierzają protestować przeciwko wysokim cenom energiiAkcja pod hasłem: „Tylko Ciemność” odbędzie się w piątek, 7 października pod Sejmem, a swój udział w proteście zapowiedział prezydent Krakowa Jacek MajchrowskiWłodarz miasta w mocnych słowach wypowiedział się w mediach społecznościowych na temat zysków spółek Skarbu Państwa, które jego zdaniem są "horrendalne, nieuzasadnione i nadzwyczajne". Dodatkowo wyraził pretensje do rządu o zmiany w podatku PIT, powodujące że samorządy otrzymają mniej pieniędzy z tego źródła. Wspomniał również oferty składane w samorządowych przetargach na dostawy prądu, które opiewają na kwoty o kilkaset procent wyższe niż w poprzednich latach. Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia! Spotkajmy się wszyscy w Warszawie: piątek, 7 października 2022 r., pod Sejmem RP. W obronie mieszkańców rozpoczniemy protest „Tylko Ciemność”! Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem, czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe, gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa. Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki Skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700% wyższe niż w roku ubiegłym. Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii - napisał na FB prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają