Wyrzucił puszkę po piwie i gorzko pożałował. W więzieniu może spędzić długie lata

i

Autor: Małopolska Policja 36-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary więzienia.

Był poszukiwany przez sąd

Wyrzucił puszkę po piwie i gorzko pożałował. W więzieniu może spędzić długie lata

2022-10-05 9:29

Prosto za kraty trafił 36-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który wyrzucił na ulicę pustą puszkę po piwie. Powodem odsiadki nie jest jednak popełnione przez mężczyznę wykroczenie, lecz zasądzony w przeszłości wyrok, którego 36-latek nie zamierzał odbyć. Podczas zatrzymania sprawca znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów.

Wyrzucił puszkę na ziemię i wywołał awanturę z policjantami. 36-latek obezwładniony przez funkcjonariuszy

W Czarnym Dunajcu doszło do awantury pomiędzy 36-letnim mieszkańcem powiatu oświęcimskiego, a policjantami, którzy przyłapali mężczyznę na wyrzuceniu pustej puszki po piwie na ziemię. Podczas rozmowy 36-latek celowo wprowadzał w błąd funkcjonariuszy i podawał nieprawdziwe dane co do swej tożsamości. Próbował też uciec z radiowozu oraz stał się agresywny, gdy mundurowi uniemożliwili mu oddalenie się z miejsca zdarzenia. Wówczas 36-latek znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, a także groźbami próbował ich zmusić od odstąpienia od czynności służbowych. W celu obezwładnienia agresora policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Wkrótce okazało się, dlaczego mieszkaniec powiatu oświęcimskiego chciał za wszelką cenę uniknąć spotkania z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości.

Jaka kara grozi zatrzymanemu?

36-latek był poszukiwany przez sąd w Oświęcimiu do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności m.in. za rozbój i spowodowanie wypadku drogowego. Dodatkowo odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie groźbą do odstąpienia od czynności służbowych. Podejrzany usłyszał zarzuty i został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku oczekując na wyrok za ostatnie przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE