Wyrzucił puszkę po piwie i gorzko pożałował. W więzieniu może spędzić długie lata

i

Autor: Małopolska Policja 36-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary więzienia.

Był poszukiwany przez sąd

Wyrzucił puszkę po piwie i gorzko pożałował. W więzieniu może spędzić długie lata

2022-10-05 9:29

Prosto za kraty trafił 36-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który wyrzucił na ulicę pustą puszkę po piwie. Powodem odsiadki nie jest jednak popełnione przez mężczyznę wykroczenie, lecz zasądzony w przeszłości wyrok, którego 36-latek nie zamierzał odbyć. Podczas zatrzymania sprawca znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów.

Wyrzucił puszkę na ziemię i wywołał awanturę z policjantami. 36-latek obezwładniony przez funkcjonariuszy

W Czarnym Dunajcu doszło do awantury pomiędzy 36-letnim mieszkańcem powiatu oświęcimskiego, a policjantami, którzy przyłapali mężczyznę na wyrzuceniu pustej puszki po piwie na ziemię. Podczas rozmowy 36-latek celowo wprowadzał w błąd funkcjonariuszy i podawał nieprawdziwe dane co do swej tożsamości. Próbował też uciec z radiowozu oraz stał się agresywny, gdy mundurowi uniemożliwili mu oddalenie się z miejsca zdarzenia. Wówczas 36-latek znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, a także groźbami próbował ich zmusić od odstąpienia od czynności służbowych. W celu obezwładnienia agresora policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Wkrótce okazało się, dlaczego mieszkaniec powiatu oświęcimskiego chciał za wszelką cenę uniknąć spotkania z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości.

Jaka kara grozi zatrzymanemu?

36-latek był poszukiwany przez sąd w Oświęcimiu do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności m.in. za rozbój i spowodowanie wypadku drogowego. Dodatkowo odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie groźbą do odstąpienia od czynności służbowych. Podejrzany usłyszał zarzuty i został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku oczekując na wyrok za ostatnie przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki