Duża podwyżka cen ogrzewania w Krakowie! Wiceprezydent zdradził, ile wynoszą zapasy węgla

i

Autor: Zetpe0202/CC BY-SA 4.0/wikipedia Elektrociepłownia Kraków / zdjęcie ilustracyjne.

Drożyzna uderza po kieszeni

Duża podwyżka cen ogrzewania w Krakowie! Wiceprezydent zdradził, ile wynoszą zapasy węgla

2022-10-05 7:52

Elektrociepłownia Kraków otrzymała decyzję Urzędu Regulacji Energetyki dotyczącą podniesienia taryfy wytwarzania ciepła o prawie 38 proc. Dla odbiorców przekłada się to na wzrost kosztów ogrzewania o około 16 proc. Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig uspokaja mieszkańców, że do końca sezonu grzewczego nie powinno zabraknąć węgla. Zapasy tego surowca cały czas rosną.

Elektrociepłownia Kraków podwyższy rachunki za ciepło. Wzrost o ok. 16 proc.

To nie będzie łatwy sezon grzewczy dla krakowian. Wiceprezydent miasta Andrzej Kulig przekazał w mediach społecznościowych informację na temat planowanej podwyżki cen ogrzewania w Krakowie. Przedstawiciele spółki PGE, która jest właścicielem Elektrociepłowni Kraków, zawiadomili go, że Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podniesienie taryfy wytwarzania ciepła w Elektrociepłowni Kraków o prawie 38 proc. Dla odbiorców ciepła systemowego przełoży się to na podwyżkę wynoszącą około 16 proc. - Mam nadzieję, że ta podwyżka będzie ostatnią podwyżką w nadchodzącym sezonie. Spodziewaliśmy się szczerze mówiąc, że ta decyzja zapadnie później, ale też, że będzie dużo wyższa. Cieszymy się w związku z tym, iż mimo że jest to podwyżka, to jest jeszcze ona w skali naszej inflacji - powiedział wiceprezydent Andrzej Kulig w nagraniu zamieszczonym na Facebooku. 

Na jak długo wystarczą zapasy węgla w Elektrociepłowni Kraków?

Bardziej optymistyczną wiadomością są dane dotyczące zapasów węgla, zgromadzonych przez Elektrociepłownię Kraków. Wiceprezydent Kulig zdradził, że obecne zapasy węgla wystarczą na okres 4-5 miesięcy. Co więcej, surowca jeszcze przybywa, stąd nie ma zagrożenia, że węgiel skończy się przed zakończeniem sezonu grzewczego. 

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają