Kiedy początek sezonu grzewczego? MPEC Kraków podał dokładną datę

i

Autor: ri/cc0/pixabay Sezon grzewczy 2022/23 w Krakowie rozpocznie się we wtorek, 20 września.

Ciepłe kaloryfery w Krakowie

Kiedy początek sezonu grzewczego? MPEC Kraków podał dokładną datę

2022-09-19 8:01

Rozpoczyna się sezon grzewczy 2022/23 w Krakowie. MPEC podał, że we wtorek (20 września) uruchomi dostawy ciepła do odbiorców. Równocześnie spółka przypomina, że to zarządcy i właściciele nieruchomości podejmują ostateczną decyzję, czy energia cieplna będzie już dostarczana do konkretnego budynku. Mogą oni złożyć wniosek o przesunięcie startu sezonu grzewczego na późniejszy termin.

Początek sezonu grzewczego w Krakowie. MPEC podał datę

Znamy datę rozpoczęcia sezonu grzewczego 2022/23 w KrakowieMPEC poinformował, że dostawy ciepła dla odbiorców uruchomi we wtorek (20 września). Niestety w niektórych budynkach w dalszym ciągu kaloryfery mogą być zimne. Ostateczna decyzja o skorzystaniu z dostaw energii cieplnej zapewnianej przez MPEC należy bowiem do zarządców i właścicieli nieruchomości. Rezygnacja z dostawy energii cieplnej w terminie proponowanym przez MPEC może nastąpić na wniosek odbiorcy, podpisany przez upoważnioną osobę. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie prosi o zabezpieczenie instalacji wewnętrznych budynków przed startem sezonu grzewczego.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Uwaga kierowcy! Do końca listopada zamknięta droga powiatowa między Klikuszową a Sieniawą

14. Zlot zabytkowych samochodów w Nowym Sączu

O ile wzrosną koszty ciepła systemowego w Krakowie?

Niestety ze względu na wysokie ceny surowców energetycznych, zwłaszcza węgla i gazu, w tym roku odbiorcy ciepła systemowego muszą liczyć się z większymi kosztami związanymi z ogrzewaniem budynków. Z szacunków magistratu wynika, że podwyżka cen wyniesie 10-15 proc. Z tego powodu odbiorcy powinni zwrócić szczególną uwagę na szczelność okien i drzwi w swoich nieruchomościach. Kaloryfery powinny być odpowietrzone i nie należy zasłaniać ich meblami, ponieważ powoduje to trudności z rozprowadzeniem ciepła po całym mieszkaniu. Dodatkowo należy ograniczyć wietrzenie mieszkań, a okna w zimie otwierać wyłącznie przy skręconym kaloryferze.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Nasi Partnerzy polecają