Nowe autobusy elektryczne trafią do Krakowa. To pierwszy taki przypadek

i

Autor: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie Nowe autobusy elektryczne trafią do Krakowa. To pierwszy taki przypadek

Darmowa komunikacja w Krakowie

Europejski Dzień Bez Samochodu. Kraków wyłączy kasowniki w komunikacji miejskiej!

2022-09-18 5:00

Europejski Dzień Bez Samochodu przypada w czwartek, 22 września. W Krakowie, wzorem poprzednich lat, tego dnia w pojazdach komunikacji miejskiej zostaną wyłączone kasowniki. Z darmowych przejazdów będzie można skorzystać na dziennych i nocnych liniach autobusów oraz tramwajów. Dodatkowo na Politechnice Krakowskiej chętni będą mogli wypróbować symulator tramwaju NGT6.

Europejski Dzień Bez Samochodu. Darmowa komunikacja miejska w Krakowie

Trwa Tydzień Zrównoważonego Transportu, czyli kampania zachęcająca mieszkańców miast do korzystania z komunikacji publicznej i prowadzenia zdrowego trybu życia. Ograniczenie użycia prywatnych środków transportu ma poprawić komfort funkcjonowania w zatłoczonych aglomeracjach, a także przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Rezygnacja z poruszania się po mieście własnym samochodem wpływa również na zmniejszenie liczby wypadków drogowych.   

Kulminacją Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest Europejski Dzień Bez SamochoduPrzypada on w czwartek, 22 września i tego dnia w Krakowie zostaną wyłączone kasowniki w pojazdach komunikacji miejskiej. Darmowe przejazdy będą obowiązywać na dziennych i nocnych liniach autobusów i tramwajów. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Roger Waters jednak wystąpi w Polsce? Ruszyła sprzedaż biletów

Kraków: remont ul. Fatimskiej trwa już pół roku, mieszkańcy mają dość utrudnień. Prace potrwają do końca roku

Symulator tramwaju NGT6 na Politechnice Krakowskiej

Dodatkową atrakcją Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Krakowie będzie możliwość wypróbowania symulatora tramwaju NGT6. W godzinach 13.00–17.00 na Politechnice Krakowskiej chętni dostaną okazję do wcielenia się w motorniczego i poprowadzenia tramwaju po wirtualnym mieście. Będzie też można porozmawiać z wykwalifikowanymi instruktorami na temat jazdy tramwajami oraz poznać przepisy ruchu drogowego odnoszące się do tramwajów.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki