Roger Waters odleciał, mówi, że wojna to wina NATO, a Rosjanie ochronili świat przed nazistami

i

Autor: Shutterstock Szokujące słowa legendarnego muzyka

Muzyk wspierał Putina

Roger Waters jednak wystąpi w Polsce? Ruszyła sprzedaż biletów

2022-09-16 10:03

Przedstawiciele TAURON Areny nie chcą odwoływać koncertów Rogera Watersa, które mają się odbyć w kwietniu przyszłego roku. Takie działanie wiązałoby się bowiem z bolesnymi konsekwencjami. W piątek, 16 września ruszyła ogólna sprzedaż biletów na to wydarzenie. Rezygnacji z występów kontrowersyjnego muzyka domaga się radny Łukasz Wantuch.

Kraków: ruszyła sprzedaż biletów na koncert Rogera Waters w TAURON Arenie

Roger Waters prawdopodobnie wystąpi w Polsce, mimo głosów wzywających do zablokowania jego koncertów w TAURON Arenie. W rozmowie z Radiem Kraków, przedstawiciele TAURON Areny przyznali, że odwołanie koncertów byłoby dla Krakowa bardzo kosztowne, a hala została zarezerwowana jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie. Rezerwacji dokonała duża agencja koncertowa, która mogłaby domagać się odszkodowania za zerwanie umowy oraz pomijać w przyszłości TAURON Arenę przy organizacji wydarzeń. W piątek, 16 września o godz. 10.00 ruszyła ogólna sprzedaż biletów na koncert Rogera Watersa, który jest zaplanowany na kwiecień przyszłego roku. 

- Odwołanie kwietniowych koncertów sporo by Kraków kosztowało. Rozwiązanie umowy wiązałoby się z konkretnymi konsekwencjami. To jeden z największych organizatorów, z jakim współpracujemy. Przywozi on tutaj naprawdę gwiazdy międzynarodowe i dotyczy to nie jednego, a co najmniej kilku koncertów w roku - powiedziała Radiu Kraków Katarzyna Fiedorowicz-Razmus z TAURON Areny.

Odwołania występów Rogera Watersa w Krakowie domaga się Łukasz Wantuch. Radny nazwał byłego muzyka Pink Floyd "jawnym poplecznikiem Putina".

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Kościelny z Regulic miał proponować seks nastolatkowi. Został otoczony podczas prowokacji

GRÓB KATARZYNY Z. ZAMORDOWANEJ I OSKÓROWANEJ STUDENTKI RELIGIOZNAWSTWA.

Kontrowersje wokół Rogera Watersa. Popierał aneksję Krymu

Roger Waters jest znany nie tylko z bogatej kariery muzycznej, ale też z kontrowersyjnych poglądów politycznych. W przeszłości Brytyjczyk poparł aneksję Krymu przez Rosję, pozytywnie wypowiadał się również o Władimirze Putinie. Bardziej zniuansowane stanowisko Waters zajął po rozpoczęciu pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę, do której doszło w lutym tego roku. Muzyk nazwał ją "gangsterskim czynem", choć równocześnie oskarżył państwa zachodnie o sprowokowanie Rosji. Prezydenta USA Joego Bidena były członek Pink Floyd nazwał z kolei "zbrodniarzem wojennym".

Sonda
Czy koncert Rogera Watersa w Krakowie powinien zostać odwołany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany