Roger Waters odleciał, mówi, że wojna to wina NATO, a Rosjanie ochronili świat przed nazistami

i

Autor: Shutterstock Szokujące słowa legendarnego muzyka

Dojdzie do skandalu?

Łukasz Wantuch chce zablokować koncert Rogera Watersa w Krakowie! "Jawny poplecznik Putina"

2022-09-12 9:33

W kwietniu przyszłego roku Roger Waters, były muzyk Pink Floyd ma wystąpić w TAURON Arenie Kraków. Oburzony takimi planami koncertowymi jest radny Łukasz Wantuch, który nazwał Watersa "jawnym poplecznikiem Putina" i zapowiedział podjęcie próby zablokowania występu. Roger Waters poparł aneksję Krymu przez Rosję i oskarżył zachodnie państwa o sprowokowanie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Roger Waters chce wystąpić w TAURON Arenie Kraków. Łukasz Wantuch zablokuje koncert?

Czy w Krakowie dojdzie do skandalu związanego z koncertem Rogera Watersa? Wieloletni członek zespołu Pink Floyd zaplanował dwa występy w TAURON Arenie, które mają się odbyć w kwietniu przyszłego roku. Jeszcze we wrześniu ma ruszyć sprzedaż biletów na te wydarzenia, tymczasem radny Łukasz Wantuch zapowiedział podjęcie próby zablokowania koncertów Rogera Watersa. Powodem są kontrowersyjne poglądy muzyka, który w przeszłości poparł aneksję Krymu przez Rosję oraz przedstawił niejednoznaczne stanowisko na temat trwającej wojny na Ukrainie. Z jednej strony Waters nazwał napaść Rosji "gangsterskim czynem Putina", jednak równocześnie oskarżył państwa zachodnie o sprowokowanie rosyjskiej agresji. Wzywał również do nieprzekazywania Ukraińcom broni koniecznej do odparcia napaści agresora. 

Wypowiadając się na ten temat w mediach społecznościowych, Łukasz Wantuch napisał, że koncerty Watersa byłyby "wstydem dla miasta", a sam muzyk powinien występować w Moskwie, a nie w Krakowie.

PRZECZYTAJ: Tragiczna śmierć 6-letniego chłopca pod Limanową. Ważna decyzja prokuratury

- Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby to zablokować. Takie wydarzenie to byłby wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie - napisał na FB radny Łukasz Wantuch.

Sonda
Czy koncert Rogera Watersa w Krakowie powinien zostać odwołany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany