Zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem. Radni wprowadzili nocną prohibicję

i

Autor: Vinotecarium/cc0/pixabay Nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem będzie obowiązywał w godz. 23.00-6.00.

Kontrowersyjna uchwała

Zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem. Radni wprowadzili nocną prohibicję

2022-09-16 9:17

W Zakopanem radni wprowadzili nocny zakaz sprzedaży alkoholu, który będzie obowiązywał w godz. 23.00-6.00. Uchwałę w tej sprawie poparło 11 osób, nikt nie głosował przeciw, a trzy osoby wstrzymały się od głosu. Nocna prohibicja była krytykowana przez przedsiębiorców z branży turystycznej, którzy obawiali się spadku atrakcyjności Zakopanego, jako miejsca spędzania urlopów.

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem. W jakich godzinach będzie obowiązywał?

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem został uchwalony przez radnych, podczas czwartkowej (15 września) sesji rady miasta. Zgodnie z przepisami uchwały, w Zakopanem nie będzie można kupić alkoholu w godz. 23.00-6.00. Zakaz sprzedaży dotyczy jednak tylko sklepów. Punkty gastronomiczne serwujące napoje wyskokowe "na miejscu", w dalszym ciągu będą mogły to robić. W uzasadnieniu do projektu uchwały wskazano, że celem wprowadzenia nocnej prohibicji jest "ograniczanie dostępności do alkoholu". Przeciwko takim rozwiązaniom protestowali zakopiańscy przedsiębiorcy, reprezentujący zwłaszcza branżę handlową i turystyczną. Wskazywali oni, że nocny zakaz sprzedaży alkoholu może negatywnie odbić się na turystycznej atrakacyjności Zakopanego. Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od jej opublikowania.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Małopolanie chcą masowo wyjeżdżać z kraju? Tylu wniosków paszportowych nie złożyli od lat

Zgon 42-latka podczas interwencji policji w Radymnie

Jak głosowali radni w sprawie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu?

Uchwałę wprowadzającą nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem poparło 11 radnych. Nikt nie był przeciwny, a głos wstrzymujący oddali: Bartłomiej Bryjak, Wawrzyniec Bystrzycki oraz Józef Figiel. Stanisław Karp był nieobecny, a aż 6 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu. 

Sonda
Czy da się żyć w Polsce bez alkoholu?
Nasi Partnerzy polecają