Pijany kierowca uderzył w tył motocykla. Dwoje 16-latków trafiło do szpitala

i

Autor: Małopolska Policja Kierowca volkswagena miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Nie zdążył wyhamować

Pijany kierowca uderzył w tył motocykla. Dwoje 16-latków trafiło do szpitala

2022-09-16 12:10

Bardzo niebezpieczne zdarzenie w Bobrku (powiat oświęcimski)! Wypity alkohol tak osłabił zdolność koncentracji 30-letniego kierowcy volkswagena, że nie zdążył on zareagować na czas i najechał na tył motocykla. Jednośladem poruszało się dwoje 16-latków, którzy trafili do szpitala. Pijanemu kierowcy grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Pijany kierowca nie wyhamował przed motocyklem. Dwoje 16-latków w szpitalu

W środę, 14 września na ulicy Długiej w Bobrku (powiat oświęcimski) doszło do bardzo groźnego zdarzenia, spowodowanego przez pijanego kierowcę volkswagena. 30-latek z gminy Chełmek nie zdążył wyhamować i najechał na tył motocykla, którym poruszały się dwie osoby w wieku 16 lat. Małoletnim pomocy udzielili ratownicy medyczni, a następnie karetka pogotowia ratunkowego zabrała ich do szpitala na badania. Kierowca volkswagena został przebadany pod kątem trzeźwości. W organizmie miał 0,9 promila alkoholu. W związku z tym został zatrzymany przez policję

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Samotny wilk grasował w pobliżu domów i nie bał się ludzi. "Powoli staje się to niebezpieczne"

Małpiarnia w mieszkaniu w Bytomiu. 46-latka twierdzi, że legalna

Jaka kara grozi pijanemu kierowcy?

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz grzywna od 10 000 do 60 000 złotych.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają